Trwa ładowanie...
dush96l

Sonel oczekuje w kolejnych kwartałach '12 mniejszych dynamik niż w I kwartale (opis)

25.05. Warszawa (PAP) - Sonel, który w I kwartale 2012 r. zanotował rdr znaczny wzrost wyników finansowych, oczekuje, że w kolejnych kwartałach tego roku dynamiki będą mniejsze. W...

Share
dush96l

25.05. Warszawa (PAP) - Sonel, który w I kwartale 2012 r. zanotował rdr znaczny wzrost wyników finansowych, oczekuje, że w kolejnych kwartałach tego roku dynamiki będą mniejsze. W II kwartale przychody powinny wzrosnąć o kilkanaście procent, a w całym roku 2012 o ok. 20 proc. - poinformował podczas konferencji prezes spółki, Krzysztof Wieczorkowski. W kolejnych latach Sonel może wypłacać wyższą dywidendę.

"W I kwartale nasza sprzedaż wzrosła o niemal 40 proc., co jest wynikiem znacznie powyżej planu i ponad zwyczajny wzrost. Także zysk operacyjny i zysk netto zanotowały duże wzrosty, ze względu na niską bazę roku poprzedniego. W przyszłych okresach już tak nie powinno być. Nie spodziewamy się dramatycznych spadków, ale sytuacja makroekonomiczna nie jest korzystna i perspektywy nie są tak optymistyczne" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami i analitykami Wieczorkowski.

"W II kwartale dynamika sprzedaży powinna wynieść kilkanaście procent, ze względu na liczne wydarzenia ograniczające popyt, jak długi weekend majowy, Boże Ciało, czy Euro 2012. Dodatkowo, ze względu na zawirowania w strefie euro, sentyment na rynkach jest słaby. Nasze wyniki finansowe są silnie skorelowane ze sprzedażą, dlatego także na poziomie operacyjnym i netto dynamiki będą mniejsze" - podał.

dush96l

Prezes powiedział również, że spowolnienie z II kwartału zostanie nadrobione w III i IV kwartale, które historycznie są dla spółki najlepsze.

"W całym roku oczekujemy utrzymania średniej wieloletniej dynamiki wzrostu sprzedaży na poziomie ok. 20 proc." - dodał.

Wieczorkowski poinformował, że Sonel może w kolejnych latach wypłacać większą dywidendę, od tej rekomendowanej za 2011 r.

"Jeśli wyniki w następnych latach będą lepsze, a na to liczymy, to także dywidenda będzie rosła proporcjonalnie" - dodał.

dush96l

Zarząd spółki Sonel postanowił rekomendować walnemu zgromadzeniu 0,40 zł dywidendy na akcję z zysku za 2011 rok. Z zysku za 2010 rok spółka wypłaciła 0,33 zł dywidendy na akcję.

W I kwartale Sonel wypracował 1,5 mln zł zysku netto wobec 800 tys. zł zysku przed rokiem. Zysk operacyjny wzrósł do 1,7 mln zł z 827 tys. zł zysku w I kwartale 2011 r. Przychody zwiększyły się rdr do 12,2 mln zł z 8,7 mln zł. (PAP)

jow/ asa/

dush96l

Podziel się opinią

Share
dush96l
dush96l