Trwa ładowanie...

Spadek cen mieszkań w miastach. Gdzie najbardziej?

Duże miasta z coraz tańszymi mieszkaniami. Z raportu firmy Home Broker wynika, że zarówno w porównaniu do ubiegłego miesiąca, jak i do ostatniego roku, wartość nieruchomości malała.

Share
Spadek cen mieszkań w miastach. Gdzie najbardziej?Fot: Bartosz Wawryszuk
d4kd3y8

Z raportu firmy Home Broker wynika, że zarówno w porównaniu do ubiegłego miesiąca, jak i do ostatniego roku, wartość nieruchomości malała.

Za podstawę obliczeń przyjęto ceny transakcyjne. Do miast, w których tanieją mieszkania dołączyła Warszawa.

Autor opracowania Marcin Krasoń przyznaje, że spadek o pięć procent cen w stolicy może być zaskoczeniem. Przypomniał, że przez ostatnie trzy lata ceny wahały się o dwa lub trzy procent, a często różnice nie przekraczały pół procent. Zaznaczył, że stolica jest największym w kraju rynkiem nieruchomości, więc taki spadek jest dużym wydarzeniem.

d4kd3y8

Nieruchomości taniały także w Olsztynie, Gdańsku i Białymstoku. Jednak do największego spadku doszło kolejny raz w dwóch innych miastach. W Łodzi ceny spadły o ponad 15 procent- w tej chwili wartość metra kwadratowego w tym mieście niewiele przekracza 3 tysiące złotych. Drugim ośrodkiem, w którym odnotowano duży spadek jest Bydgoszcz. Ekspert zaznaczył jednak, że są to relatywnie małe rynki i kilka transakcji może znacząco wpłynąć na statystki.

Zdaniem Marcina Krasonia, trudno w tej chwili powiedzieć, czy mamy do czynienia ze stałym spadkiem cen, czy jest to chwilowa zapaść.

Jednym z kilku miast, w których rosły ceny mieszkań, jest Poznań. W ciągu roku wartość nieruchomości wzrosła tam o ponad pięć procent.

d4kd3y8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kd3y8