Trwa ładowanie...
kfc
27-04-2012 15:12

Sparaliżowana po posiłku w KFC! Sieć nie poczuwa się do winy

Sieć fast foodów KFC w Australii musi wypłacić 8 milionów australijskich dolarów odszkodowania kobiecie, która zatruła się w jednej z restauracji firmy. Poszkodowana, po spożyciu jednej z potraw, została sparaliżowana i ma uszkodzony mózg.

Sparaliżowana po posiłku w KFC! Sieć nie poczuwa się do winyFot: AFP/Indranil Mukherjee
d12mhnm

Do zdarzenia doszło w październiku 2005. Po zjedzeniu potrawy z kurczaka Monika Samaan zatruła się odmianą salmonelli, która doprowadziła do uszkodzenia mózgu. Poza nią zatruciu ulegli inni członkowie jej rodziny, którzy również mieli poważne problemy ze zdrowiem. Według prawników reprezentujących poszkodowaną koszty leczenia były tak wysokie, że doprowadziły rodzinę do bardzo trudnej sytuacji finansowej. Dodają także, że Monika Samaan jest teraz dorosłą osobą, a opieka nad nią jest bardzo ciężka i wymaga poważnych nakładów finansowych. Zasądzone pieniądze mają pomóc w jej leczeniu i utrzymaniu - podkreślają.

KFC nie poczuwa się do winy w sprawie Moniki Samaan. Zdaniem firmy dowody wskazują na to, że ich produkt nie spowodował zatrucia i uszczerbku na zdrowiu poszkodowanej.

d12mhnm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12mhnm