Trwa ładowanie...
d2sge4o

Spokojna sesja na rynku walutowym

Wtorkowa sesja na rynku walutowym była spokojna. Za euro płacono o godz. 16.50 ok. 4,15 zł, a za dolara 3,05 zł. Zdaniem analityków notowania złotego do końca tygodnia powinny być stabilne, a kurs euro/złoty będzie poruszał się wokół wartości 4,15.
Share
d2sge4o

W ocenie Marka Cherubina, dilera walutowego Banku BPH w najbliższych dniach należy spodziewać się stabilizacji poziomów złotego wokół 4,15 za euro. "Rynek jest spokojny, nieco brakuje czynników, które mogłyby nim ruszać" - powiedział PAP.

"Pewien wpływ mogą mieć nasze dane krajowe, które w czwartek opublikuje GUS. Bezrobocie raczej nie zaskoczy i nie będzie miało znaczenia dla notowań waluty, ale sprzedaż detaliczna, o ile odbiegałaby od konsensusu, może +wyrwać+ złotego z tej konsolidacji. Ponadto, znaczenie - jak zawsze - mogą mieć rynki globalne" - dodał.

W czwartek GUS poda dane m.in. o sprzedaży detalicznej w maju oraz bezrobociu rejestrowanym w maju. Rynek oczekuje, że sprzedaż detaliczna w poprzednim miesiącu w ujęciu rocznym wzrosła o 6,5 proc., zaś w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,1 proc.

d2sge4o

Zdaniem Cherubina inwestorzy nadal z niepokojem mogą patrzeć na dalsze losy "afery podsłuchowej".

"Póki co wygląda na to, że ta sprawa nieco odchodzi w zapomnienie, ale nie można wykluczyć, że pojawią się kolejne wątki i nowe fakty. To z pewnością byłoby czynnikiem ryzyka dla rynku" - dodał.

Cherubin ocenia, że wtorkowa sesja była spokojna. "Większość dnia poruszaliśmy się w 1-groszowym paśmie. Nie było żadnych złych danych makroekonomicznych, zarówno z Polski, jak i ze świata. Nie pojawiły się także żadne negatywne wiadomości dotyczące wspomnianej +afery podsłuchowej+" - dodał Cherubin.

d2sge4o

Podziel się opinią

Share
d2sge4o
d2sge4o