Spółdzielnia bezrobotnych

Będą wyszywać sztandary, godła, haftować obrusy i robić sukienki na szydełku. Na Warmii i Mazurach została zarejestrowana pierwsza w regionie i druga w kraju spółdzielnia socjalna. Spółdzielnia "Róża" działa w Sorkwitach, a jej działalność jest możliwa dzięki ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

24.05.2005 | aktual.: 24.05.2005 06:12

Spółdzielnie socjalne może założyć minimum 5 osób wcześniej bezrobotnych oraz osoby niepełnosprawne i te, które ukończyły Centra Integracji Społecznej. Członkowie spółdzielni otrzymują na początek trzykrotność średniej krajowej. Mogą również liczyć na korzystne warunki samozatrudnienia.

Panie ze spółdzielni "Róża" z Sorkwit liczą na sukces, gdyż, niewiele osób potrafi robić sztandary, a zapotrzebowanie może być duże. Specjaliści podkreślają, że to doskonały przykład zapełnienia niszy rynkowej, bo tego typu firm jest w Polsce bardzo mało.

Do Sejmu trafił już nowy projekt ustawy o spółdzieniach socjalnych. Ma on umożliwić jej członkom m.in. zwolnienie z kosztów rejestracji oraz zwolnienie z opłat ZUS-u przez 1 rok.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)