Trwa ładowanie...
d24fjdx
07-12-2015 08:17

Spółka 21 Partners złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia Wójcik Fashion

Warszawa, 07.12.2015 (ISBnews) - Polinvest - z grupy 21 Partners - złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Wójcik Fashion, podał Urząd.

d24fjdx
d24fjdx

Wniosek wpłynął 2 grudnia br., sprawa jest w toku.

"Inwestycja, w ramach której zostanie dokonana koncentracja będzie złożona z dwóch etapów. W ramach I etapu Polinvest nabędzie udziały Wójcik Fashion stanowiące w przybliżeniu 68,93% kapitału zakładowego Wójcik Fashion. W ramach II etapu Polinvest nabędzie udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Wójcik Fashion. Po wykonaniu I i II etapu, Polinvest będzie posiadać łącznie udziały Wójcik Fashion stanowiące 80% kapitału zakładowego Wójcik Fashion, uprawniające do 80% głosów na zgromadzeniach wspólników Wójcik Fashion" - czytamy w komunikacie.

Polinvest należy do grupy kapitałowej 21 Partners, w której podmiotem dominującym jest 21 Partners S.p.A z siedzibą we Włoszech. Jest to grupa inwestycyjna private equity działająca głównie na rynku włoskim i francuskim, która inwestuje w średniej wielkości spółki działające we Francji, Włoszech, Szwajcarii i w Polsce. Obecnie zarządza zamkniętymi funduszami skupiającymi międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych.

Wójcik Fashion należy do grupy kapitałowej Wójcik, w której podmiotem dominującym jest Ilona Wójcik. Podmioty z grupy zajmują się produkcją i sprzedażą tekstyliów dla dzieci, przede wszystkim na rynku polskim.

(ISBnews)

d24fjdx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24fjdx