Trwa ładowanie...
d3obpou

Spółka Murapolu kupiła nieruchomość w Łodzi za 9,5 mln zł pod 2 100 mieszkań

Warszawa, 30.11.2016 (ISBnews) -  Spółka zależna Murapolu - Murapol Projekt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 12 sp. k. - zakupiła nieruchomość zlokalizowaną w Łodzi przy ul. Wróblewskiego o powierzchni 11,7 ha za cenę 9,5 mln zł netto, podała spółka. Na tej posesji ma powstać ok. 2 100 mieszkań.

Share
d3obpou

"Podpisana umowa zakupu działki przy ul. Wróblewskiego jest związana ze spełnieniem warunku wynikającego z umowy z 18 października br., jakim było nieskorzystanie przez miasto Łódź z prawa pierwokupu do tej działki. Obecnie grupa Murapol proceduje wniosek o pozwolenie na budowę inwestycji na tej nieruchomości" - czytamy w osobnym komunikacie.

Spółka Murapolu planuje realizację na nieruchomości projektu deweloperskiego obejmującego budowę ok. 2 100 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) ok. 92 000 m2, a także lokali komercyjnych o powierzchni GLA ok. 3 000 m2, podano także.

"Grupa, poza projektem deweloperskim przy ul. Wróblewskiego, realizuje także inwestycję Murapol Widzew, zlokalizowaną przy ulicach Piłsudskiego i Sobolowej, w której w pierwszym etapie oferuje 99 mieszkań. Ponadto grupa jest w trakcie procedowania trzeciego projektu deweloperskiego w Łodzi. Na zakontraktowanej we wrześniu br. działce przy ul. Piłsudskiego 98a, Grupa planuje zrealizować inwestycję, w ramach której zaoferuje blisko 300 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 12 tys. m2" - czytamy dalej.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2015 roku Murapol sprzedał 2 400 mieszkań.

(ISBnews)

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou