Trwa ładowanie...
diwcrpc
diwcrpc

Spółka Polimeksu ma list intencyjny ws. prac przy terminalu naftowym w Gdańsku

Warszawa, 26.11.2014 (ISBnews) - Naftoremont-Naftobudowa - spółka zależna Polimeksu-Mostostalu - podpisała list intencyjny z firmą IDS-BUD w sprawie wykonania instalacji rurociągowej wraz z montażem armatury i urządzeń pompowni ropy naftowej nowo budowanego terminala paliwowego w Gdańsku, poinformował prezes spółki Naftoremont-Naftobudowa Maciej Barycki. Inwestorem jest PERN Przyjaźń, zaś wartość kotnraktu wynosi 20,1 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
diwcrpc

"Zobowiązaliśmy się do wykonania instalacji rurociągowej wraz z montażem armatury i urządzeń pompowni ropy naftowej nowo budowanego Terminala paliwowego w Gdańsku" - powiedział Barycki, cytowany w komunikacie.

Wartość kontraktu wynosi 20,1 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to pierwsza połowa przyszłego roku, podano także.

Naftoremont-Naftobudowa to jedna z nowych spółek grupy Polimex-Mostostal, która zajmuje się instalacjami rafineryjnymi i petrochemicznymi, budową pieców przemysłowych, instalacjami biodiesel ze szczególnym uwzględnieniem typu NExBTL, prefabrykacją konstrukcji stalowych płaszcza pieców.

diwcrpc

Polimex-Mostostal S.A. przekształcił swoją strukturę organizacyjną. Efektem zmian jest utworzenie holdingu Polimex-Mostostal. Z Polimex-Mostostal S.A. zostały wydzielone dwie spółki, które kontynuują działalność operacyjną PxM. Naftoremont-Naftobudowa działa w segmencie chemii i petrochemii, a Polimex Energetyka w segmencie energetycznym.

W materiale podkreślono, że Naftoremont-Naftobudowa posiada wszelkie dotychczasowe kompetencje segmentu petrochemia. Naftoremont-Naftobudowa ma do dyspozycji wszelkie dotychczasowe zasoby PxM, m.in. bazę sprzętu czy kompetencje projektowe, jak również referencje, które posiada Polimex-Mostostal S.A.

"Nasze spółki segmentowe rozpoczęły działalność operacyjną. Grupa Polimex-Mostostal po okresie zastoju wraca na rynek. Startujemy w przetargach, składamy oferty, jesteśmy aktywni. Liczę, że nasz wysiłek wkrótce będzie widoczny poprzez wzrost portfela zamówień" - skomentował p.o. prezesa Polimex-Mostostal S.A. Maciej Stańczuk, cytowany w komunikacie.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. W 2013 r. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 2,4 mld zł.

(ISBnews)

diwcrpc

Podziel się opinią

Share
diwcrpc
diwcrpc