Trwa ładowanie...
d2vuv2i

Spółka powstała po połączeniu Money Expert i A-Z Finanse może zadebiutować na NewConnect w '13

27.02. Warszawa (PAP) - Spółka powstała po połączeniu Money Expert i A-Z Finanse może zadebiutować na rynku NewConnect w drugiej połowie 2013 r. Spółki podpisały porozumienie...

Share
d2vuv2i

27.02. Warszawa (PAP) - Spółka powstała po połączeniu Money Expert i A-Z Finanse może zadebiutować na rynku NewConnect w drugiej połowie 2013 r. Spółki podpisały porozumienie inwestycyjne i planują formalne zakończenie integracji w ciągu 6 miesięcy. Dom Maklerski IDM SA, dotychczasowy akcjonariusz A-Z Finanse będzie posiadał w nowym podmiocie 16-proc. udział, z możliwością zwiększenia zaangażowania do 25 proc. - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółek.

"Będziemy chcieli z nowym podmiotem, do końca 2013 r. wejść na rynek alternatywny. Będzie to etap przejściowy, po którym planujemy przeniesienie się na rynek główny" - powiedział Krzysztof Barembuch, wiceprezes A-Z Finanse.

"Formalne połączenie nastąpi najprawdopodobniej w ciągu 6 miesięcy, czyli w czerwcu lub lipcu" - dodał.

W wyniku połączenia spółek powstanie czwarty największy podmiot sektora doradztwa finansowego pod względem sprzedaży wszystkich produktów. Spółka będzie dysponowała siecią 40 oddziałów i 1.160 agentów. Podmiot będzie działał pod nazwą Money Expert.

d2vuv2i

"Nowa spółka skupi się na segmencie małych i średnich przedsiębiorstw oraz kredytach samochodowych. Jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne to spodziewamy się spadku wolumenu sprzedanych kredytów w ujęciu rok do roku, ale od III kw. 2012 r. oczekujemy pewnego odreagowania w tym segmencie. Liczymy tu m.in. na złagodzenie stanowiska KNF" - poinformował Barembruch.

Dodał, że wyniku połączenia spółki spodziewają się w ciągu kilku miesięcy zmniejszenia kosztów o minimum 400 tys. zł miesięcznie.

Według danych Związku Firm Doradztwa Finansowego w ciągu trzech kwartałów 2011 r. Money Expert wypłaciło kredyty o wartości 896,0 mln zł. Wartość kredytów wypłaconych przez A-Z Finanse osiągnęła w tym okresie wartość 294,0 mln zł.

Jak poinformowali na konferencji przedstawiciele spółek, oba podmioty odnotowały w 2011 r. stratę na poziomie netto.

d2vuv2i

Obecnie udział Domu Maklerskiego IDM SA w akcjonariacie A-Z Finanse wynosi 10 proc. Giełdowa spółka zwiększy udział w połączonym podmiocie do 16 proc. Późniejsze zwiększenie udziału do 25 proc będzie mogło nastąpić w oparciu o wyniki 2012 r.

Po zwiększeniu przez DM IDM SA udziału do 16 proc., większościowym akcjonariuszem połączonego podmiotu pozostanie nadal większościowy akcjonariusz Money Expert, którego tożsamości przedstawiciele spółek nie zdradzili.(PAP)

kuc/ mto/ ana/

d2vuv2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vuv2i