Trwa ładowanie...
d26598n

Spółka zależna Action wnioskuje o upadłość po decyzji Urzędu Kontroli Skarbowej

Warszawa, 23.12.2016 (ISBnews) - SFK - spółka zależna Action w restrukturyzacji - złożyła w Sądzie Rejonowym w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości, w wyniku - jak podkreśla Action - decyzji Urzędu Kontroli Skarbowej, która pozbawiła SFK środków na regulowanie bieżących zobowiązań. 

Share
d26598n

"Powyższy wniosek o ogłoszenie upadłości był skutkiem utraty przez SFK Sp. z o.o. możliwości regulowania bieżących zobowiązań, czego bezpośrednią, jedyną i wyłączną przyczyną były decyzje Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie. Przy czym wykonanie przez ww. organ decyzji o zabezpieczeniu majątkowym poprzez pobranie środków z zajętych rachunków bankowych pozbawiło SFK Sp. z o.o. wszelkich płynnych środków finansowych przeznaczonych na regulowanie bieżących zobowiązań" - czytamy w komunikacie.

W sierpniu 2016 r. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał postanowienie o otwarciu wobec Action postępowania sanacyjnego.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r. W 2015 r. miała 5 312,13 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d26598n

Podziel się opinią

Share
d26598n
d26598n