Trwa ładowanie...
d4ksbb5

Spółka zależna Inter RAO Lietuva ma koncesję na obrót energią w Polsce

07.01. Warszawa (PAP) - IRL Polska, spółka zależna Inter RAO Lietuva, grupy działającej na rynkach energetycznych w republikach bałtyckich, uzyskała koncesję na obrót energią...

d4ksbb5
d4ksbb5

07.01. Warszawa (PAP) - IRL Polska, spółka zależna Inter RAO Lietuva, grupy działającej na rynkach energetycznych w republikach bałtyckich, uzyskała koncesję na obrót energią elektryczną w Polsce - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Uzyskanie koncesji zezwalającej na handel energią elektryczną jest ważnym krokiem w naszym rozwoju, do którego spółka przygotowywała się od ponad roku. W pierwszym etapie działalności zajmiemy się obrotem dostępną w Polsce energią elektryczną i będziemy budować pozycję na rynku" - powiedziała cytowana w komunikacie Anna Radziwonko, dyrektor Działu Tradingu IRL Polska.

Spółka podała, że w średnim i długim okresie, po uruchomieniu nowych połączeń energetycznych LitPol Link 1 i 2, IRL Polska zamierza rozszerzyć działalność o import i eksport energii. W perspektywie długoterminowej spółka planuje rozpocząć dostawę energii elektrycznej dla klientów detalicznych.

IRL Polska, spółka zależna Inter RAO Lietuva, została utworzona w październiku 2012 r. W listopadzie 2013 r. kapitał zakładowy spółki został zwiększony z 2 do 10 mln zł.

d4ksbb5

Inter RAO Lietuva działa na rynku energii w krajach bałtyckich i jest jednym z największych niezależnych dostawców energii elektrycznej na Litwie. Spółka handluje energią elektryczną na giełdzie energii Nord Pool Spot oraz kontroluje jeden z największych parków energetyki wiatrowych na Litwie. Grupa sprzedaje energię odbiorcom końcowym w Łotwie, na Litwie, a od 2013 r. także w Estonii.

Od 2012 r. akcje spółki Inter RAO Lietuva są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.(PAP)

pel/ ana/

d4ksbb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ksbb5