Spółki telekomunikacyjne funduszu MNI miały 67,8 tys. aktywnych kart SIM na koniec '10

20.01. Warszawa (PAP) - Spółki telekomunikacyjne należące do funduszu MNI miały na koniec 2010 roku ponad 67,8 tys. aktywnych kart SIM, czyli o 12,7 proc. więcej niż w 2009 roku -...

20.01. Warszawa (PAP) - Spółki telekomunikacyjne należące do funduszu MNI miały na koniec 2010 roku ponad 67,8 tys. aktywnych kart SIM, czyli o 12,7 proc. więcej niż w 2009 roku - podał MNI w komunikacie prasowym.

Czynnikami wzrostu w 2010 roku były akwizycje i rozwój organiczny, w tym wprowadzanie nowych marek, dosprzedaż usług dla klientów spółek z grupy.

"Zgodnie z zapowiedziami, w 2010 r. zanotowaliśmy wzrost liczby sprzedanych kart SIM. Dzięki aktywizacji sieci sprzedaży oraz wprowadzaniu kolejnych marek, wynik był nawet lepszy niż planowaliśmy" - powiedział cytowany w komunikacie Marek Południkiewicz, prezes MNI Telecom, Hyperion oraz członek zarządu MNI, odpowiedzialny za segment telekomunikacja.

Spółka podała, że z liczbą ponad 67,8 tys. kart SIM spółki telekomunikacyjne funduszu MNI mają obecnie blisko 13 proc. udziałów w rynku MVNO w Polsce, stając się tym samym drugim pod względem liczby użytkowników telefonii MVNO operatorem, tuż po sieci wRodzinie.

Jak wynika z szacunków firmy badawczej PMR Publications pod koniec I połowy 2010 roku operatorzy wirtualni (MVNO) posiadali w sumie 525 tys. aktywnych użytkowników telefonii mobilnej, co oznacza podwojenie liczby aktywnych kart SIM w stosunku do tego samego okresu roku 2009.

Po przejęciu w grudniu 2010 roku Stream Communications, siódmego operatora telewizji kablowej w Polsce, firmy telekomunikacyjne należące do MNI mają już 270 tys. klientów końcowych. Do końca 2013 roku ich liczba ma się zwiększyć do przynajmniej 380 tys.

Fundusz MNI kontroluje bezpośrednio i pośrednio kilkanaście spółek telekomunikacyjnych, podmiotów działających w branży zaawansowanych usług dodanych i marketingu bezprzewodowego oraz medialnej i turystycznej.

Obecnie segment telekomunikacyjny tworzą: MNI Telecom oraz spółka Hyperion. Obie firmy są w trakcie procesu łączenia. Dzięki tej konsolidacji, na bazie Hyperion, ogólnopolskiego dostawcy usług szerokopasmowego dostępu Internetu, usług głosowych i telewizyjnych, fundusz MNI buduje silny podmiot telekomunikacyjny oferujący pakiet n-usług.(PAP)

bas/ pam/

Źródło artykułu:PAP
telekomunikacjaszeptelgiełda

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)