Trwa ładowanie...

Spór o "Jacka". Amerykański producent pozywa polską spółkę

Amerykańska spółka Jack Daniel's Properties, producent kultowej whiskey, żąda usunięcia słowa „Jack" z butelek polsko-szkockiej whisky Jack Strong – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Share
Spór o "Jacka". Amerykański producent pozywa polską spółkę
Źródło: flickr.com
d427rj1

Sprawą zajął się we wtorek warszawski Sąd Gospodarczy (XXII Wydział Unijnych Znaków Towarowych i Wzorów Przemysłowych).

Jak informuje „Rzeczpospolita” amerykański producent zarzuca polskiemu producentowi, wrocławskiej spółce Akwawit SA, naruszenie jego pięciu unijnych oznaczeń, w tym słownego znaku Jack Daniel's.

d427rj1

Domaga się też zaprzestania używania oznaczenia słownego Jack Strong na butelkach i materiałach promocyjnych. Na razie nie ma żądania finansowego, ale jest tzw. żądanie informacyjne dotyczące skali sprzedaży polskiej whisky.

- Żądanie dotyczy tylko słowa „Jack”, bo ono samo wykorzystywane w oznaczeniu whiskey kojarzy się z naszymi trunkami, nasza marką – mówi na łamach „Rzeczpospolitej” pełnomocnik Amerykanów.

Zobacz także: Ile kalorii ma alkohol?

Z kolei pełnomocniczka pozwanej spółki odpowiada, że przeciętnemu konsumentowi w Polsce Jack Strong kojarzy się przede wszystkim z postacią Ryszarda Kuklińskiego i tytułem filmu o tej postaci. Identyfikacja marki Jack Strong ma nawiązywać do polskiej tradycji. Według polskiej spółki znaki whiskey Jack Daniel’s nie mają statusu renomowanego a ich właściciel nie udowodni renomy.

„Rzeczpospolita” przypomina, że Jack Strong jest pierwszą polską whisky, wyprodukowaną przez Akwawit-Polmos, który jest znany z wódek Krakus i Wratislavia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d427rj1

Podziel się opinią

Share
d427rj1
d427rj1