Trwa ładowanie...

Spóźnieni podatnicy powinni wyrazić żal

Dziennik "Polska" pisze, że system Ministerstwa Finansów wykrył, że wśród wirtualnych zeznań podatkowych było aż 50 tysięcy nieudanych prób wysłania e-deklaracji.
Share
Spóźnieni podatnicy powinni wyrazić żal
Źródło: WP.PL
di85q4k

Dziennik "Polska" pisze, że system Ministerstwa Finansów wykrył, że wśród wirtualnych zeznań podatkowych było aż 50 tys. nieudanych prób wysłania e-deklaracji.

Urzędnicy ostrzegają, że jeśli ktoś rozliczał się z urzędem skarbowym w ostatniej godzinie i do tego błędnie wypełnił e-deklarację, to najpewniej jego PIT trafił do systemu już po obowiązkowym terminie.

Podatnika, którego deklaracja wpłynęła po terminie, może czekać kara finansowa. Obecnie mandat za niedotrzymanie terminu rozliczenia się z fiskusem może wynieść od niecałych 130 zł do maksymalnie przeszło 2 tys. 500 zł.

di85q4k

Dziennik "Polska" pisze, że podatnik, który przesłał elektroniczną deklarację po terminie, może uchronić się od kary. W tym celu powinien złożyć w formie papierowej tak zwany czynny żal.

W podaniu należy przyznać się, że przesłaliśmy PIT-a z opóźnieniem i wyjaśnić, z jakich przyczyn nie uczyniliśmy tego do 30 kwietnia.

Jednak jest czynny żal trzeba złożyć w skarbówce jeszcze zanim urząd sam dojdzie do tego, że podatnik spóźnił się ze złożeniem zeznania. Inaczej nie unikniemy mandatu.

di85q4k

Podziel się opinią

Share
di85q4k
di85q4k