Trwa ładowanie...
d3n1u07

Sprostowanie do artykułu "Dziennika Gazety Prawnej" (komunikat)

...

d3n1u07
d3n1u07

20.10. Warszawa - Szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera Michał Boni informuje:

Sprostowanie do artykułu "Porażka Pitery, nie będzie ustawy antykorupcyjnej" opublikowanym w Dzienniku, Gazecie Prawnej w dniu 20 października 2009 r.

Nieprawdą jest, iż projekt ustawy - Prawo Antykorupcyjne oczekuje od 12 maja br. na rozpatrzenie przez stały komitet Rady Ministrów.

Z 12 maja br. pochodzi ostatnia wersja dokumentu, którą wraz z protokołem rozbieżności Pełnomocnik Rządu Pani J. Pitera zamieściła na stronie BIP KPRM.

d3n1u07

Zgodnie z przepisami zarządzenia Nr 77 Prezesa RM z dnia 27 czerwca 2002 r. w sprawie stałego komitetu Rady Ministrów (M.P. Nr 27, poz. 447, z późn. zm.):

- projekty dokumentów rządowych do rozpatrzenia przez komitet wnoszą odpowiednio członkowie RM, Szef KPRM, centralne organy administracji rządowej, pełnomocnicy Rządu i wojewodowie. Organ uprawniony wnosi projekt dokumentu rządowego do rozpatrzenia przez komitet za pośrednictwem sekretarza tego komitetu;

- projekty dokumentów rządowych wniesione do rozpatrzenia przez komitet sekretarz komitetu przekazuje osobom wchodzącym w skład komitetu oraz osobom stale uczestniczącym w posiedzeniach,

- sekretarz komitetu opracowuje porządek obrad komitetu na podstawie dokumentów wniesionych do komitetu.

W nawiązaniu do ww. przepisów, stwierdzam, iż projekt ustawy - Prawo Antykorupcyjne nigdy nie wpłynął do stałego komitetu RM z prośbą o jego rozpatrzenie.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sdd/

d3n1u07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n1u07