Trwa ładowanie...
d4ddyjv

Sprzedaż Budimeksu w tym roku nie mniejsza niż w 2008 r.

5.5.Warszawa (PAP) - Grupa Budimeksu liczy, że tegoroczna sprzedaż nie będzie mniejsza od ubiegłorocznej, mimo pogorszenia sytuacji w segmencie budownictwa mieszkaniowego -...
Share
d4ddyjv

5.5.Warszawa (PAP) - Grupa Budimeksu liczy, że tegoroczna sprzedaż nie będzie mniejsza od ubiegłorocznej, mimo pogorszenia sytuacji w segmencie budownictwa mieszkaniowego - poinformował we wtorkowym komunikacie prezes Budimeksu Marek Michałowski.

"Zakładamy, że sprzedaż Grupy w 2009 nie powinna być mniejsza od uzyskanej w roku ubiegłym" - informuje w komunikacie prezes Budimeksu.

W roku ubiegłym wartość sprzedaży grupy Budimeksu wyniosła 3,3 mld zł.

d4ddyjv

"Ze względu na obecną sytuację na rynku mieszkaniowym w kolejnych kwartałach oczekujemy spadku sprzedaży w tym segmencie budownictwa" - dodaje prezes Michałowski.

Cytowany w komunikacie prezes informuje, że sprzedaż w pierwszym kwartale tego roku była nieznacznie niższa od uzyskanej w analogicznym okresie roku 2008 ze względu na utrzymujące się dłużej przymrozki.

Michałowski uznał pierwszy kwartał tego roku za udany, gdyż grupa wypracowała 3,9 proc. zysku na działalności operacyjnej.

"Tak dobry wynik zawdzięczamy poprawie marż na kontraktach" - komentuje w komunikacie prezes.

d4ddyjv

Dodaje on jednocześnie, ze wynik Budimeksu Nieruchomości to efekt zaksięgowania notarialnej sprzedaży mieszkań wybudowanych w ramach zakończonych projektów.

We wtorek Budimex podał wyniki za pierwsze trzy miesiące 2009 roku.

Zysk netto grupy Budimex, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł w I kwartale tego roku do 29,8 mln zł z 16,1 mln zł rok wcześniej i był istotnie wyższy od średniej prognoz analityków, która zakładała zysk na poziomie 13,5 mln zł.

Przychody grupy w pierwszych trzech miesiącach spadły do 647,8 mln zł z 652,5 mln zł rok do roku i były poniżej oczekiwań rynkowych na poziomie 683 mln zł. (PAP)

pif/ pam/

d4ddyjv

Podziel się opinią

Share
d4ddyjv
d4ddyjv