Trwa ładowanie...
d2wmlos

Sprzedaż felg Uniwheels wzrosła do 7,8 mln felg o 8,2% r/r (aktual.)

W dzisiejszej depeszy podaliśmy nazwisko poprzedniego prezesa, zamiast nowego, który objął stanowisko wcześniej w tym miesiącu. Za pomyłkę przepraszamy.

Share
d2wmlos

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy

Warszawa, 21.01.2016 (ISBnews) - Uniwheels sprzedał ponad 7,8 miliona felg w 2015 roku, co stanowi wzrost o ok. 8,2% r/r, poinformowała spółka.

"W 2015 roku nasze moce produkcyjne wykorzystane były w pełni przez większość miesięcy, dzięki bardzo wysokiemu poziomowi zamówień od klientów. W kontekście wysokiego poziomu zamówień na nasze felgi, nowe moce produkcyjne w nowym zakładzie w Stalowej Woli, gdzie inwestycja prowadzona jest zgodnie z terminem, są bardzo pozytywnym czynnikiem" - powiedział prezes Thomas Buchholz, cytowany w komunikacie.

Uniwheels przewiduje na podstawie wielkości sprzedaży felg zanotowanej w roku 2015, że osiągnie w zakończonym roku obrotowym 2015 rekordowy wynik. Ponadto, w związku z ciągłym, wysokim popytem ze strony klientów oraz zwiększeniem mocy produkcyjnych w Stalowej Woli, w roku obrotowym 2016 spodziewany jest dalszy wzrost wielkości sprzedaży felg.

d2wmlos

"W związku z planowanym uruchomieniem latem tego roku produkcji w nowym zakładzie, nasze łączne moce w Stalowej Woli zwiększą się o ok. 2 mln felg rocznie, czyli o ok. 25% stopniowo do połowy roku 2017" - powiedział Buchholz.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM - Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)

d2wmlos

Podziel się opinią

Share
d2wmlos
d2wmlos