Trwa ładowanie...
zbp

Sprzedaż kredytów hipotecznych poniżej prognozy 68 mld zł

Związek Banków Polskich prognozuje, że w skutek zmian na rynku sprzedaż kredytów hipotecznych będzie w 2008 roku nieznacznie niższa od wcześniejszej.
Share
Sprzedaż kredytów hipotecznych poniżej prognozy 68 mld zł
Źródło: Jupiterimages
d4napwu

Związek Banków Polskich prognozuje, że w skutek zmian na rynku sprzedaż kredytów hipotecznych będzie w 2008 roku nieznacznie niższa od wcześniejszej prognozy, zakładającej ich sprzedaż za około 68 mld zł - poinformował PAP prezes ZBP.

"Wydaje się, że wielkiej korekty nie musi być, powinna to być zbliżona wielkość, z nieco niższym zrealizowaniem. Nadal jednak to będzie i tak bardzo dobry wynik" - powiedział w poniedziałek PAP Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP.

Zdaniem prezesa wpływ na mniejszą sprzedaż kredytów hipotecznych będą miały rosnące ostatnio marże oraz zmiany w polityce kredytowej banków polegające na zwiększaniu wymaganego wkładu własnego.

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego zapowiadał wcześniej, że wkład własny klientów powinien wynosić 25-30 proc. wartości nieruchomości.

Po wynikach sprzedażowych za pierwsze półrocze 2008 roku ZBP prognozował, że w całym 2008 roku banki udzielą kredytów hipotecznych za około 68 mld zł.

Sebastian Karbarczyk (PAP)

seb/ gor/

d4napwu

Podziel się opinią

Share
d4napwu
d4napwu