Trwa ładowanie...
kredyt

Sprzedaż kredytów hipotecznych w 2008 r. będzie poniżej prognozy 68 mld zł

Związek Banków Polskich prognozuje, że w skutek zmian na rynku sprzedaż kredytów hipotecznych będzie w 2008 roku nieznacznie niższa od wcześniejszej prognozy, zakładającej ich sprzedaż za około 68 mld zł - poinformował PAP prezes ZBP.
Share
Sprzedaż kredytów hipotecznych w 2008 r. będzie poniżej prognozy 68 mld zł
Źródło: Jupiterimages
d2qjrij

_ Wydaje się, że wielkiej korekty nie musi być, powinna to być zbliżona wielkość, z nieco niższym zrealizowaniem. Nadal jednak to będzie i tak bardzo dobry wynik _ - powiedział w poniedziałek PAP Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP.

Zdaniem prezesa wpływ na mniejszą sprzedaż kredytów hipotecznych będą miały rosnące ostatnio marże oraz zmiany w polityce kredytowej banków polegające na zwiększaniu wymaganego wkładu własnego.

Polecamy: » Raport specjalny/: Czy Polskę dotknie kryzys? » Najnowsze wiadomości z kraju i świata » Codzienny przegląd prasy ekonomicznej

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego zapowiadał wcześniej, że wkład własny klientów powinien wynosić 25-30 proc. wartości nieruchomości.

Po wynikach sprzedażowych za pierwsze półrocze 2008 roku ZBP prognozował, że w całym 2008 roku banki udzielą kredytów hipotecznych za około 68 mld zł.

d2qjrij

Podziel się opinią

Share
d2qjrij
d2qjrij