Trwa ładowanie...
d35b17j

Sprzedaż netto funduszy Pioneer TFI wzrosła do 170 mln zł w lutym

Warszawa, 06.03.2015 (ISBnews) - Sprzedaż netto funduszy Pioneer Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wyniosła ponad 170 mln zł w lutym, co było wynikiem o 40 mln zł lepszym od uzyskanego w styczniu. Sprzedaż brutto od początku roku wyniosła 990 mln zł, poinformowała spółka.

Share
d35b17j

W lutym najwyższą sprzedaż, podobnie jak w poprzednich miesiącach, zanotowały subfundusze: Pioneer Pieniężny Plus, Pioneer Pieniężny oraz Pioneer Gotówkowy, które pozyskały kolejno prawie: 83 mln zł, 59 mln zł i 44 mln zł nowych środków. Wysokie zainteresowanie funduszami pieniężnymi to przede wszystkim efekt niskiego oprocentowania lokat i depozytów bankowych.

Mimo, że najpopularniejsze produkty to nadal fundusze obligacji i rynków pieniężnych to jednak obecna sytuacja rynkowa, pozytywne prognozy gospodarcze oraz perspektywy dalszych wzrostów poszczególnych regionów przekładają się na rosnące zainteresowanie funduszami inwestującymi na globalnych rynkach akcji.

"Odczuwalna poprawa wskaźników makroekonomicznych, w połączeniu z panującą hossą na rozwiniętych rynkach akcji oraz perspektywami wzrostu dla poszczególnych regionów, stanowią zachętę dla inwestorów do lokowania aktywów w fundusze z ekspozycją na rynki globalne. To dobra propozycja jeśli chodzi dywersyfikację inwestycji" - powiedział prezes Krzysztof Lewandowski, cytowany w komunikacie.

Na koniec lutego 2015 roku aktywa funduszy i subfunduszy Pioneer wyniosły 17,79 mld zł.

Pioneer Pekao TFI jest najstarszym i największym pod względem liczby klientów TFI w Polsce.

(ISBnews)

d35b17j

Podziel się opinią

Share
d35b17j
d35b17j