Trwa ładowanie...
land rover
08-05-2016 16:30

Sprzedaż samochodów w Polsce. Coraz więcej chętnych na luksusowe auta brytyjskie

Niemal 25 proc. sprzedanych w minionym miesiącu samochodów stanowiły Jaguary F-Pace, których polska premiera miała miejsce pod koniec marca tego roku.

Sprzedaż samochodów w Polsce. Coraz więcej chętnych na luksusowe auta brytyjskieFot: Shutterstock/TK Kurikawa
dpyy97t
dpyy97t

Generalny importer Jaguar Land Rover sprzedał w kwietniu do dilerów 175 samochodów tych marek, o 116 proc. więcej niż rok wcześniej. To najlepszy miesięczny wynik w historii Grupy Marvipol, do której należy importer - poinformowała spółka w komunikacie.

Niemal 25 proc. sprzedanych w minionym miesiącu samochodów stanowiły Jaguary F-Pace, których polska premiera miała miejsce pod koniec marca tego roku. Od początku roku sprzedaż wzrosła o blisko połowę, do 629 sztuk.

W kwietniu łączna wartość sprzedaży Grupy Marvipol do dilerów spoza oraz klientów końcowych wyniosła 45,4 mln zł, to o 60 proc. więcej niż rok wcześniej. Z kolei narastająco od stycznia wartość sprzedaży samochodów wzrosła o 28 proc., do 144 mln zł.

- Na rekordowo wysoką sprzedaż w kwietniu złożyły się rosnące zainteresowanie dotychczasową ofertą samochodów Jaguar Land Rover, jak i bardzo dobre przyjęcie przez rynek Jaguara F-Pace, tegorocznego debiutanta, pierwszego w historii tej marki samochodu typu SUV/crossover - ocenia Arkadiusz Miętkiewicz, dyrektor zarządzający segmentu motoryzacyjnego Grupy Marvipol.

dpyy97t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpyy97t