Trwa ładowanie...
dwylrz4

Średnie ceny ofertowe mieszkań w XII spadły o 1,3 proc. mdm - Szybko.pl, Expander, Metrohouse

08.01. Warszawa (PAP) - Średnie ceny ofertowe mieszkań w grudniu 2012 roku spadły w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 1,3 proc. - wynika z raportu przygotowanego przez...

Share
dwylrz4

08.01. Warszawa (PAP) - Średnie ceny ofertowe mieszkań w grudniu 2012 roku spadły w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 1,3 proc. - wynika z raportu przygotowanego przez Szybko.pl, Metrohouse i Expander.

"Nie spełniły się oczekiwania na ożywienie rynku nieruchomości, dzięki zakupom osób korzystających z ostatniej szansy na dopłaty z programu "Rodzina na swoim". Grudzień, z 10 dniami przedświątecznymi, świątecznymi i przedsylwestrowymi, przyniósł w rezultacie średni spadek cen ofertowych o 1,3 proc." - napisano w raporcie.

"Od momentu, kiedy ceny osiągnęły najwyższe pułapy (lato 2008) średnio we wszystkich 15 analizowanych lokalizacjach obniżyły się o 20 proc.. Największe spadki odnotowały Łódź -28 proc.; Olsztyn i Szczecin -27 proc.; Sopot i Wrocław -25 proc.. Wysokie obniżki z ostatniego miesiąca, w miastach, gdzie można się było spodziewać stabilizacji cen, pozwalają stwierdzić, że nie osiągnęliśmy jeszcze dołka bessy" - dodano.(PAP)

map/ jtt/

dwylrz4

Podziel się opinią

Share
dwylrz4
dwylrz4