Trwa ładowanie...
d1z4l2u
d1z4l2u

SRK ogłosiła przetarg na kopalnię Brzeszcze, którą zainteresowany jest Tauron

Warszawa, 27.08.2015 (ISBnews) - Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) zamieściła ogłoszenie o wszczęciu postępowania w trybie negocjacji z ogłoszeniem na sprzedaż w terminie do dnia 25 września 2015 r. oznaczonej części zakładu górniczego w Brzeszczach, podała SRK w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1z4l2u

"Prowadzone do tej pory negocjacje nie przyniosły rezultatu w postaci złożenia ofert przez firmy potencjalnie zainteresowane kupnem kopalni 'Brzeszcze'. Jednocześnie Tauron wielokrotnie publicznie, m.in. w swym oświadczeniu, uzależniał złożenie oferty kupna tej kopalni od ogłoszenia przetargu. Przetarg został zatem ogłoszony" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z treścią ogłoszenia oferty można składać do 10 września br. do godz. 14.00, a ich otwarcie nastąpi dzień później, o godz. 12.00.

Na początku sierpnia br. zarząd Taurona zgodził się na złożenie oferty nabycia części aktywów KWK Brzeszcze od Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) i określił warunki brzegowe tej transakcji m.in. wymóg przeprowadzenia jej w trybie przetargu publicznego i za "symboliczną złotówkę". Ponadto SRK powinna przed zawarciem umowy m.in. obniżyć poziom zatrudnienia stałego do 828 etatów.

W ub. tygodniu prezes Taurona Dariusz mówił, że spółka podtrzymuje określone wcześniej warunki brzegowe nabycia KWK Brzeszcze, ale zakłada, że mogą one podlegać negocjacji, gdy dojdzie do złożenia oferty.

Na początku maja br. Kompania Węglowa (KW) podpisała umowę nieodpłatnego zbycia kopalni Brzeszcze do SRK. Jest to druga kopalnia przekazana przez KW do SRK, po kopalni Makoszowy.

(ISBnews)

d1z4l2u

Podziel się opinią

Share
d1z4l2u
d1z4l2u