Trwa ładowanie...
dxarqri
dxarqri

Stabilizacja na koniec roku

Mimo odnotowanych w tym tygodniu korekt cen paliw w dół trudno mieć powody do zadowolenia. Po pierwsze obniżki były symboliczne w porównaniu do wcześniejszych wzrostów cen, po drugie za kilka dni ceny mogą wzrosnąć powyżej ubiegłotygodniowych poziomów.
Share
dxarqri

Dzisiaj średnio za litr benzyny Eurosuper 95 płacimy około 4,86 zł/l, czyli o 2 gr/l mniej niż przed tygodniem. Superplus 98 potaniała o 1 grosz na litrze do średniego poziomu 5,07 zł/l. Także o 1 grosz na litrze mniej płacimy za diesel, który kosztuje 4 68 zł/l.
Podwyżki odnotowaliśmy w tym tygodniu w przypadku LPG, którego cena kształtuje się na poziomie 2,62 zł/l.

Podwyżka VAT od nowego roku najprawdopodobniej niemal automatycznie przełoży się na poziom cen detalicznych. Zwłaszcza na tych stacjach, gdzie obecnie ceny kształtują się na poziomach poniżej średniej krajowej. Nie można także wykluczyć, że w wyniku wzrostu cen po nowym roku za litr Eurosuper 95 na części stacji zapłacimy 5 zł/l. Pozytywnie na rynek detaliczny na początku roku mogą wpłynąć stabilizacja cen ropy i lekkie umacnianie złotego wobec dolara, które powinny dać spadki cen w hurcie. Ich skala nie będzie jednak na tyle duże, aby znacząco obniżyć ceny na stacjach. Dobrą wiadomością dla kierowców będą jednak każde obniżki w perspektywie zbliżających się wyjazdów na ferie zimowe.

Komentarz:
Urszula Cieślak
BM REFLEX Sp. z o.o. i Wspólnicy

dxarqri

Podziel się opinią

Share
dxarqri
dxarqri