Trwa ładowanie...
d2vhfd1

Stabilne notowania złotego podczas wtorkowej sesji

Podczas wtorkowej sesji złoty nie wykazywał większych wahań - analitycy zwracają uwagę, że nie zaszkodziły mu nie najlepsze doniesienia ws. rozmów między Grecją a eurogrupą. Ok. 17.30 euro kosztowało 4,14 zł, dolar 3,68 zł, a frank szwajcarski 3,95 zł.

Share
d2vhfd1

"Nie najlepsze doniesienia w sprawie Grecji nie mają większego przełożenia na złotego, rynki najwyraźniej przyzwyczaiły się do tej sytuacji" - powiedział PAP Szymon Zajkowski z DM mBanku.

Przyznał jednak, że gdyby w czwartek podczas spotkania eurogrupy nie udało się niczego nowego wypracować, złoty może stracić. Jego zdaniem w takim przypadku można oczekiwać kursu złotówki wobec euro na poziomie ok. 4,18-4,19, a jeśli chodzi o franka szwajcarskiego - powrotu nawet do kursu 4 zł.

"W sprawie pary USD/PLN znaczenie będzie miało środowe posiedzenie rezerwy federalnej" - mówił Zajkowski. "W przypadku wskazania na możliwe podwyżki stóp procentowych dolar zyskiwałby na wartości również wobec złotego, być może do okolic poziomu 3,75" - dodał analityk mBanku.

d2vhfd1

Także Konrad Ryczko z DM BOŚ zwracał uwagę, że w trakcie wtorkowej sesji złoty nie zanotował większych zmian na wycenie wobec zagranicznych dewiz.

"Inwestorzy zarówno na PLN, jak i na rynkach bazowych czekają już na środowe zakończenie posiedzenia FED oraz kolejne doniesienia dot. greckich negocjacji. Pierwszy czynnik może przynieść nam mocniejszego dolara, gdyż m.in. rynek amerykańskich papierów skarbowych wskazuje na potencjalnie bardziej jastrzębie stanowisko, które przybliżać nas będzie do potencjalnej wrześniowej podwyżki stóp w USA" - komentował.

W przypadku Grecji - jego zdaniem - we wtorek "znów byliśmy świadkami doniesień utrwalających obraz wyraźnych różnic pomiędzy stronami negocjacji". "Warto ponadto wspomnieć o fakcie, iż w ciągu sesji udało się wyhamować spadek wyceny polskiego długu po tym, jak nad ranem osiągnął najniższe poziomy od 10 miesięcy" - zwrócił uwagę Ryczko.

d2vhfd1

Podziel się opinią

Share
d2vhfd1
d2vhfd1