Trwa ładowanie...
d3rraca

Standard&Poor's podtrzymał rating "BB+" dla MOL-a, perspektywa stabilna (opis)

03.01. Warszawa (PAP) - Agencja Standard&Poor's podtrzymała długoterminowy rating kredytowy spółki MOL na poziomie "BB+". Perspektywa ratingu jest stabilna - podała agencja w...

Share
d3rraca

03.01. Warszawa (PAP) - Agencja Standard&Poor's podtrzymała długoterminowy rating kredytowy spółki MOL na poziomie "BB+". Perspektywa ratingu jest stabilna - podała agencja w komunikacie.

Zdaniem agencji, węgierski MOL w ciągu kilku ostatnich kwartałów poprawił wskaźniki kredytowe, a jego EBITDA jest zadowalająca, wspierana przez wysokie ceny węglowodorów, które, jak zakłada Standard&Poor's, powinny się utrzymywać.

Agencja poinformowała, że pomimo obniżenia ratingu Węgier do "BB+" z perspektywą negatywną, uważa, że MOL może być oceniany na poziomie "BB+" nawet jeśli rating państwa spadnie do "BB".

Standard&Poor's dodaje, że stabilna perspektywa ratingu spółki odzwierciedla założenie agencji, że firma zaprezentuje ostrożną politykę finansową, operacyjne przepływy pieniężne, które w pełni pokryją wydatki kapitałowe oraz odpowiednią płynność. (PAP)

jow/ jtt/

d3rraca

Podziel się opinią

Share
d3rraca
d3rraca