Trwa ładowanie...
d3jvpsc

Stawka akcyzy na wyroby tytoniowe wzrośnie o 4 proc. od 2011 - Kapica, MF

...

Share
d3jvpsc

17.08. Warszawa (PAP) - Stawka akcyzy na wyroby tytoniowe wzrośnie od przyszłego roku o 4 proc. - poinformował wiceminister finansów, Jacek Kapica.

Propozycję podniesienia akcyzy na wyroby tytoniowe właśnie o 4 proc. resort finansów przedstawił już w założeniach projektu ustawy budżetowej na 2011 rok.

"Od 1 stycznia 2011 roku, o 4 proc. wzrośnie stawka akcyzy (na wyroby tytoniowe - PAP), wzrost cen zależeć będzie od tego jak w praktyce po 1 października ukształtuje się stawka i jak producenci przeniosą tę podwyżkę na ceny" - powiedział Kapica w rozmowie z "Gazetą Prawną".

"Konkrety dopiero po 1 października. Wówczas będzie znany kurs euro z tego dnia, jak i będzie można oszacować średnią ważoną cenę papierosów potrzebną do wyliczenia stawki podatku akcyzowego" - dodał.

Kapica tłumaczy także, że podwyżka wymuszona jest dyrektywą unijną zakładającą konieczność osiągnięcia minimum akcyzowego na poziomie 90 euro za 1000 sztuk papierosów w 2018 roku.

"Zakłada się równomierny coroczny wzrost stawek, tak aby uniknąć konieczności drastycznych podwyżek w przyszłości" - powiedział wiceminister. (PAP)

bg/ ana/

d3jvpsc

Podziel się opinią

Share
d3jvpsc
d3jvpsc