Trwa ładowanie...
euro 2012
21-09-2012 17:15

Stena Line: latem więcej pasażerów dzięki Euro 2012

Na wzrost liczby pasażerów korzystających z promów ze Szwecji do Polski w miesiącach letnich miały wpływ mistrzostwa Europy w piłce nożnej - uważa szwedzki przewoźnik promowy Stena Line.

Stena Line: latem więcej pasażerów dzięki Euro 2012Źródło: WP.PL
d4na7dj

Z promów Stena Line obsługujących połączenie Karlskrona-Gdynia w sierpniu skorzystało o 11 proc. więcej pasażerów niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. W innych miesiącach letnich bieżącego roku przewoźnik odnotował 5 proc. wzrost.

- Zauważyliśmy, że Euro 2012 miało wpływ na zwiększenie liczby pasażerów. Mamy nadzieję, że ta tendencja utrzyma się w przyszłości - twierdzi menedżer linii Karlskrona-Gdynia Tony Michaelsen.

Promami Stena Line do Polski podróżowały m.in. zorganizowane grupy kibiców na mecze szwedzkiej drużyny piłkarskiej w Kijowie.

d4na7dj

Z badań przeprowadzonych przez przewoźnika promowego wśród pasażerów wynika, że Szwedzi doceniają w Polsce dziedzictwo historyczne (48 proc.), tanie napoje alkoholowe (38 proc.), zakupy (34 proc.), niskie ceny (34 proc.), ofertę kulturalną (32 proc.) oraz miłą atmosferę (30 proc.).

Dzięki akcji Polskiej Organizacji Turystycznej w maju w środkach komunikacji miejskiej w Sztokholmie pojawiły się reklamy polskich miast gospodarzy Euro 2012 oraz dodatkowo Krakowa. We wrześniu kampania została powtórzona.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk

d4na7dj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4na7dj