Trwa ładowanie...
dp05es6

Strabag IP przebuduje odcinek drogi krajowej nr 8 za 249,5 mln zł netto

Warszawa, 08.02.2016 (ISBnews) - Strabag Infrastruktura Południe oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisały umowę na realizację zadania nr 1 w ramach kontraktu "Kontynuacja i rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła z drogą wojewódzką nr 579 w Radziejowicach do węzła "Paszków" z drogą wojewódzką nr 721 w Wolicy", podał Strabag. Wartość kontraktu wynosi 249,5 mln zł netto.
Share
dp05es6

Zadanie obejmuje przebudowę istniejącej drogi do parametrów klasy "s" w technologii betonowej, 2 jezdnie po 2 pasy ruchu, z rezerwą na jeszcze jeden pas, budowę węzła drogowego "Żabia Wola" oraz 9 obiektów inżynierskich w tym wiaduktów, mostu na rzece Pisia Tuczna i kładek dla pieszych. Na przebudowywanej trasie powstaną także urządzenia ochrony środowiska tj. ekrany, odwodnienia, przepusty i przejścia dla zwierząt oraz urządzenia zabezpieczające ruch drogowy i pieszy. Zaplanowano również budowę 3 miejsc obsługi podróżnych (MOP): Krze, Żabia Wola, Przeszkoda. Wykonawca skrócił czas realizacji inwestycji do 31 miesięcy (bez wliczania okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużył okres gwarancji do 10 lat, podała spółka.

Strabag podkreślił, że wykonawca zoptymalizuje rozwiązania projektowe ujęte w "Projekcie budowlanym", uzyska wymagane prawem decyzje oraz zezwolenia, przeprowadzi aktualizację badań geotechnicznych, wybuduje drogę a następnie będzie zobowiązany do uzyskania pozwolenia na użytkowanie wybudowanej drogi. Dla dróg innych niż ekspresowa parametrem optymalizacji będzie minimalizowanie długości dróg niepublicznych.

"Zastosowanie przez nas nowoczesnych materiałów i technologii, w tym wysokiej jakości nawierzchni, systemów odwodnienia, systemów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz efektywnych urządzeń ochrony środowiska przyczyni się do zmniejszenia uciążliwości drogi ekspresowej dla środowiska oraz polepszy warunki bezpieczeństwa zarówno dla pieszych jak i dla ruchu samochodowego" - powiedział członek zarządu Grupy Strabag. Wojciech Trojanowski, cytowany w komunikacie.

Wcześniej GDKiA podała, że termin zakończenia prac przewiduje się w drugiej połowie 2019 r.

(ISBnews)

dp05es6

Podziel się opinią

Share
dp05es6
dp05es6