Trwa ładowanie...
d4mn1kk
d4mn1kk

Strabag zbuduje Manhattan Place w Warszawie dla 5th Avenue za 34 mln zł netto

Warszawa, 19.11.2014 (ISBnews) - Strabag zrealizuje dla 5th Avenue Holding wielorodzinny budynek mieszkalno-usługowy Manhattan Place w Warszawie, za blisko 34 mln zł netto, podała spółka. Budowa ruszy w drugiej połowie listopada 2014 roku i zostanie zakończona po 18 miesiącach.
Share
d4mn1kk

"Strabag wybuduje Manhattan Place - wielorodzinny budynek mieszkalno-usługowy w centrum warszawskiego Mokotowa. Umowę na realizację inwestycji generalny wykonawca podpisał ze spółką grupy kapitałowej 5th Avenue Holding S.A. Wartość kontraktu to blisko 34 mln zł netto. Budowa ruszy w drugiej połowie listopada 2014 roku i zostanie zakończona po 18 miesiącach" - czytamy w komunikacie.

Budynek powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Wilanowska. Będzie to 9 kondygnacyjny obiekt mieszkalny z częścią biurowo - handlowo - usługową o powierzchni całkowitej 22 tys. m2 i kubaturze 47 tys. m3. Parter budynku przeznaczony będzie na działalność usługową. Na pierwszym piętrze powstaną biura, a na kondygnacjach od 3 do 9 funkcjonalnie rozplanowane mieszkania o powierzchni od 25 do 100 m2 z dużymi tarasami. W podziemiach wybudowany zostanie trzypoziomowy garaż, podano również.
"Mahattan Place to ciekawy projekt, który już wkrótce stanie się rozpoznawalnym punktem na mapie Warszawy. Dla Strabag budownictwo kubaturowe jest jednym z głównych filarów działalności. W 1987 roku powstał nasz pierwszy projekt w Polsce - Lim Center z Hotelem Marriott w Warszawie. Od tego czasu realizujemy inwestycje o różnej skali wielkości i zaawansowania technologicznego, od centrów handlowych po obiekty przemysłowe, użyteczności publicznej i budynki biurowe. W zakresie budownictwa mieszkaniowego budujemy zarówno kameralne osiedla, jak i duże kompleksy mieszkalno-usługowe" - powiedział członek zarządu Strabag Alfred Watzl, cytowany w komunikacie.

W ramach nowego kontraktu Strabag Sp. z o.o. zrealizuje inwestycję w systemie ?pod klucz". Kontrakt obejmuje zarówno przygotowanie projektu wykonawczego, jak i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, wykonanie sąsiadujących z inwestycją dróg publicznych łącznie z chodnikami i oświetleniem ulicznym oraz infrastrukturą towarzyszącą.

Grupa Strabag jest obecna w Polsce od 1985 roku. Przy zatrudnieniu ok. 5 tys. pracowników, roczne obroty Grupy w 2013 wyniosły blisko 800 mln euro.

(ISBnews)

d4mn1kk

Podziel się opinią

Share
d4mn1kk
d4mn1kk