Trwa ładowanie...
d3z6x1o
Strajk nauczycieli. Obrady okrągłego stołu, a przed Narodowym pikieta. Jesteśmy na miejscu

Strajk nauczycieli. Obrady okrągłego stołu, a przed Narodowym pikieta. Jesteśmy na miejscu

Ruszyły obrady edukacyjnego okrągłego stołu na PGE Narodowym. Przed stadionem pikieta protestujących nauczycieli - na miejscu jest nasz reporter. ZNP i FZZ odrzuciło udział w obradach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3z6x1o

"Zawieszenie to nie zakończenie strajku" - twierdzą oświatowi związkowcy. I - jak dodają - protest trwa. Jego wyrazem jest kilka tysięcy nauczycieli zgromadzonych przed PGE Narodowym. To trzecia już w tym tygodniu demonstracja protestujących belfrów i niepedagogicznych pracowników oświaty.

Czytaj też: Strajk nauczycieli zawieszony. Sławomir Broniarz ogłosił decyzję

d3z6x1o

W tym samym czasie w salach konferencyjnych na stadionie trwają obrady edukacyjnego okrągłego stołu, którym przewodniczy premier Mateusz Morawiecki. Protestujący przed stadionem mają nadzieję, że "rząd w końcu ich usłyszy".

- Chcemy dać uczniom szansę zakończenia nauki. Nie składamy broni, nie przystąpimy do fasadowych negocjacji przygotowanych przez rząd. Nie rezygnujemy z postulatu 30-procentowego wzrostu wynagrodzenia - zapewnia szef ZNP Sławomir Broniarz.

Czytaj również: Strajk nauczycieli zawieszony. "To nie ma mocy prawnej"

d3z6x1o

W sobotę strajk nauczycieli zostanie zawieszony do września. Jak przekonywał gość "Money. To się liczy" wiceszef ZNP Krzysztof Baszczyński, to czas na przegrupowanie sił i przygotowanie się do mocnego uderzenia.

Obejrzyj: Wiceprezes ZNP tłumaczy decyzję o zawieszeniu strajku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z6x1o

Podziel się opinią

Share
d3z6x1o
d3z6x1o