Trwa ładowanie...
Strajk nauczycieli. Obrady okrągłego stołu, a przed Narodowym pikieta. Jesteśmy na miejscu

Strajk nauczycieli. Obrady okrągłego stołu, a przed Narodowym pikieta. Jesteśmy na miejscu

Ruszyły obrady edukacyjnego okrągłego stołu na PGE Narodowym. Przed stadionem pikieta protestujących nauczycieli - na miejscu jest nasz reporter. ZNP i FZZ odrzuciło udział w obradach.

Share
d3nuq0j

"Zawieszenie to nie zakończenie strajku" - twierdzą oświatowi związkowcy. I - jak dodają - protest trwa. Jego wyrazem jest kilka tysięcy nauczycieli zgromadzonych przed PGE Narodowym. To trzecia już w tym tygodniu demonstracja protestujących belfrów i niepedagogicznych pracowników oświaty.

W tym samym czasie w salach konferencyjnych na stadionie trwają obrady edukacyjnego okrągłego stołu, którym przewodniczy premier Mateusz Morawiecki. Protestujący przed stadionem mają nadzieję, że "rząd w końcu ich usłyszy".

- Chcemy dać uczniom szansę zakończenia nauki. Nie składamy broni, nie przystąpimy do fasadowych negocjacji przygotowanych przez rząd. Nie rezygnujemy z postulatu 30-procentowego wzrostu wynagrodzenia - zapewnia szef ZNP Sławomir Broniarz.

W sobotę strajk nauczycieli zostanie zawieszony do września. Jak przekonywał gość "Money. To się liczy" wiceszef ZNP Krzysztof Baszczyński, to czas na przegrupowanie sił i przygotowanie się do mocnego uderzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nuq0j

Podziel się opinią

Share
d3nuq0j
d3nuq0j