Trwa ładowanie...
ryanair

Strajk pilotów Ryanaira. W Niemczech stracili cierpliwość

Choć Ryanair uznał niedawno związek zawodowy w Niemczech, to negocjacje ze związkowcami utknęły w martwym punkcie. Dlatego piloci tej niskokosztowej linii zdecydowali się na strajk ostrzegawczy.

Share
Strajk pilotów Ryanaira. W Niemczech stracili cierpliwość
Źródło: East News, Fot: Mariusz Grzelak/REPORTER
d2miff0

W godzinach 5 - 9 w piątkowy trwa strajk pilotów Ryanaira w Niemczech. Piloci zdecydowali się na ten krok ze względu na "niesatsfakcjonujące negocjacje" między władzami spółki a związkiem zawodowym w Niemczech - podaje BBC.

Choć w końcu niskokosztowy przewoźnik uznał istnienie związków zawodowych w Niemczech, to w środę negocjacje z nimi zostały zerwane. Spółka bowiem nie zaakceptowała dwóch z pięciu związkowców oddelegowanych do prowadzenia rozmów.

Zobacz też: Ryanair bez tajemnic. 10 faktów, o których możesz nie wiedzieć

Dla pracowników to dowód na to, że firma chce opóźnić początek negocjacji, które mają dotyczyć poprawy ich warunków pracy.

Jak podaje "Financial Times", jest to pierwszy strajk w 32-letniej historii firmy. W ciągu 4 godzin, w czasie których trwa akcja ostrzegawcza, z niemieckich lotnisk odlecieć miały 24 samoloty. 16 z nich ma niemiecką załogę. Loty te mogą być albo odwołane, albo opóźnione - podaje serwis.

d2miff0

Podziel się opinią

Share
d2miff0
d2miff0