Trwa ładowanie...
d4ifmqq

Strajk wisi w powietrzu. Oświatowa "Solidarność" powołała sztab protestacyjny

Związki zawodowe nauczycieli straciły cierpliwość. Oświatowa "Solidarność” powołała sztab protestacyjno-strajkowy. Jest to konsekwencja fiaska rozmów z rządem.
Share
 Oświatowa "Solidarność” spotkała się we wtorek z szefem całej "S" Piotrem Dudą
Oświatowa "Solidarność” spotkała się we wtorek z szefem całej "S" Piotrem DudąŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Adam Stepien
d4ifmqq

- Po spotkaniu z przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą odbyło się posiedzenie Nadzwyczajnej Rady KSOiW NSZZ "S", podczas której zdecydowano o powołaniu komitetu protestacyjno-strajkowego" - czytamy w komunikacie przesłanym do mediów.

Zobacz: Nauczyciele rozważają strajk. O pensji kierowcy autobusu mogą tylko marzyć

W skład komitetu weszli członkowie prezydium KSOiW, przewodniczący sekcji regionalnych oraz delegaci WZD KSOiW, którzy są członkami Komisji Krajowej i reprezentują struktury oświatowe.

d4ifmqq

Czytaj: Ile zarabia nauczyciel? W internecie pokazują paski z wypłat

Powołanie sztabu jest konsekwencją braku porozumienia z rządem w sprawie wynagrodzeń dla nauczycieli.

Oświatowi związkowcy domagają się 15 proc. podwyżki płac oraz zmiany systemu wynagradzania, który miałby być powiązany ze średnią w gospodarce narodowej.

Członkowie Rady podali również, że Komitet Protestacyjny spotka się 21 stycznia w siedzibie "Solidarności" w Warszawie, aby ustalić co dalej.

d4ifmqq

Niezadowoleni są także nauczyciele zrzeszni w ZNP. Ten związek również przemierza się do strajku. Jego szef Sławomir Broniarz po niedawnym nieudanym spotkaniu z szefową MEN mówił, że rozważane jest przeprowadzenie strajku generalnego w trakcie wiosennych egzaminów maturalnych. - Ten termin jest bardzo poważnie brany pod uwagę - powiedział i wyjaśnił, że ewentualny strajk może polegać na "całkowitym powstrzymaniu się od pracy bez udawania, że opiekujemy się dziećmi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ifmqq

Podziel się opinią

Share
d4ifmqq
d4ifmqq