ycipk-2olff0

Strajk wisi w powietrzu. Oświatowa "Solidarność" powołała sztab protestacyjny

Związki zawodowe nauczycieli straciły cierpliwość. Oświatowa "Solidarność” powołała sztab protestacyjno-strajkowy. Jest to konsekwencja fiaska rozmów z rządem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Oświatowa "Solidarność” spotkała się we wtorek z szefem całej "S" Piotrem Dudą
Oświatowa "Solidarność” spotkała się we wtorek z szefem całej "S" Piotrem Dudą (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stepien)
ycipk-2olff0

- Po spotkaniu z przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą odbyło się posiedzenie Nadzwyczajnej Rady KSOiW NSZZ "S", podczas której zdecydowano o powołaniu komitetu protestacyjno-strajkowego" - czytamy w komunikacie przesłanym do mediów.

Zobacz: Nauczyciele rozważają strajk. O pensji kierowcy autobusu mogą tylko marzyć

ycipk-2olff0

W skład komitetu weszli członkowie prezydium KSOiW, przewodniczący sekcji regionalnych oraz delegaci WZD KSOiW, którzy są członkami Komisji Krajowej i reprezentują struktury oświatowe.

Czytaj: Ile zarabia nauczyciel? W internecie pokazują paski z wypłat

Powołanie sztabu jest konsekwencją braku porozumienia z rządem w sprawie wynagrodzeń dla nauczycieli.

Oświatowi związkowcy domagają się 15 proc. podwyżki płac oraz zmiany systemu wynagradzania, który miałby być powiązany ze średnią w gospodarce narodowej.

ycipk-2olff0

Członkowie Rady podali również, że Komitet Protestacyjny spotka się 21 stycznia w siedzibie "Solidarności" w Warszawie, aby ustalić co dalej.

Niezadowoleni są także nauczyciele zrzeszni w ZNP. Ten związek również przemierza się do strajku. Jego szef Sławomir Broniarz po niedawnym nieudanym spotkaniu z szefową MEN mówił, że rozważane jest przeprowadzenie strajku generalnego w trakcie wiosennych egzaminów maturalnych. - Ten termin jest bardzo poważnie brany pod uwagę - powiedział i wyjaśnił, że ewentualny strajk może polegać na "całkowitym powstrzymaniu się od pracy bez udawania, że opiekujemy się dziećmi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2olff0

ycipk-2olff0
ycipk-2olff0