Trwa ładowanie...

Strajk wisi w powietrzu. Oświatowa "Solidarność" powołała sztab protestacyjny

Związki zawodowe nauczycieli straciły cierpliwość. Oświatowa "Solidarność” powołała sztab protestacyjno-strajkowy. Jest to konsekwencja fiaska rozmów z rządem.

Strajk wisi w powietrzu. Oświatowa "Solidarność" powołała sztab protestacyjnyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stepien
dz5eron

- Po spotkaniu z przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą odbyło się posiedzenie Nadzwyczajnej Rady KSOiW NSZZ "S", podczas której zdecydowano o powołaniu komitetu protestacyjno-strajkowego" - czytamy w komunikacie przesłanym do mediów.

Zobacz: Nauczyciele rozważają strajk. O pensji kierowcy autobusu mogą tylko marzyć

W skład komitetu weszli członkowie prezydium KSOiW, przewodniczący sekcji regionalnych oraz delegaci WZD KSOiW, którzy są członkami Komisji Krajowej i reprezentują struktury oświatowe.

dz5eron

Powołanie sztabu jest konsekwencją braku porozumienia z rządem w sprawie wynagrodzeń dla nauczycieli.

Oświatowi związkowcy domagają się 15 proc. podwyżki płac oraz zmiany systemu wynagradzania, który miałby być powiązany ze średnią w gospodarce narodowej.

dz5eron

Niezadowoleni są także nauczyciele zrzeszni w ZNP. Ten związek również przemierza się do strajku. Jego szef Sławomir Broniarz po niedawnym nieudanym spotkaniu z szefową MEN mówił, że rozważane jest przeprowadzenie strajku generalnego w trakcie wiosennych egzaminów maturalnych. - Ten termin jest bardzo poważnie brany pod uwagę - powiedział i wyjaśnił, że ewentualny strajk może polegać na "całkowitym powstrzymaniu się od pracy bez udawania, że opiekujemy się dziećmi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dz5eron
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz5eron