Trwa ładowanie...

Strefa płatnego parkowania. Nowe przepisy już od poniedziałku

Od 7 września włącznie, opłata dodatkowa wynosi już nie 50, a 250 złotych. Kierowca może jednak liczyć na zniżkę, jeśli opłaci należność w ciągu tygodnia od ukarania. Wtedy zbiednieje tylko o 170 złotych. Wszystko z powodu zmiany przepisów dot. strefy płatnego parkowania.

Strefa płatnego parkowania. Nowe przepisy już od poniedziałkuŹródło: pixabay.com
d401437
d401437

Strefa płatnego parkowania. Nowe przepisy już od poniedziałku

Już od poniedziałku kierowcy zapłacą wyższe kary za brak opłat parkingowych. Obecnie obowiązująca opłata została zwiększona z 50 do 250 złotych.

Strefa płatnego parkowania w Warszawie powiększa się m.in. o kolejne ulice na Woli i Pradze Północ. Łącznie, od dziś strefa powiększyła się o 7,8 tys. wyznaczonych miejsc postojowych. Ponadto strefy te jako pierwsze w Polsce i jedne z nielicznych w Europie wdrażają system e-kontroli stref parkingowych.

System e-kontroli zyskał również sprzymierzeńca w walce o przestrzeganie przepisów dot. stref płatnego parkowania. Już od poniedziałku Nissan Leaf - auto japońskiego producent - automatycznie wykryje samochody, których kierowcy nie zapłacili za postój.

Strefa płatnego parkowania. Nowe przepisy już od poniedziałku

Kierowcy, którzy w czasie skanowania przez Leaf z kamerą opłacali akurat miejsce parkingowe, nie muszą się obawiać wezwania do zapłaty. System zweryfikuje przy następnym przejeździe to, czy opłata w ramach strefy płatnego parkowania faktycznie została uiszczona.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca br. Rada m.st. Warszawy podjęła decyzją o podniesieniu opłaty za parkowanie w Strefach Płatnego Parkowania. W uzasadnieniu czytamy, że 17 lat temu - kiedy ustalano dotychczasową wysokość kar - opłata miała "zdecydowanie inną wartość".

d401437
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d401437