Trwa ładowanie...
praca po studiach
12-04-2016 07:36

Studia w Polsce nie przygotowują do pracy. Młodzi nie mają złudzeń

Za przeprowadzonych badań wynika, że studenci są nieprzygotowani do startu na rynku pracy i uważają że powinni liczyć głównie na znajomości oraz, że uczelnie nie przygotowują ich należycie do tego startu - pisze "Puls Biznesu".

Studia w Polsce nie przygotowują do pracy. Młodzi nie mają złudzeńŹródło: WP.PL, fot: Universität Salzburg (PR)/CC BY 2.0/flickr
dox28b8
dox28b8

Z przeprowadzonych badań wynika, że studenci są nieprzygotowani do startu na rynku pracy i uważają, że powinni liczyć głównie na znajomości. Dodatkowo są przekonani, że uczelnie nie przygotowują ich należycie do tego startu - pisze "Puls Biznesu".

Dziennik podkreśla, że niemal dziewięciu na dziesięciu studentów podejmuje pracę w czasie studiów, a ponad połowa uczestniczy w stażach i praktykach. Jednocześnie większość z nich nisko ocenia to, jak uczelnie przygotowują ich do wejścia na rynek pracy. W znalezieniu zatrudnienia za kluczowy czynnik uważają znajomości.

Studenci narzekają też, że miejsc na stażach jest zdecydowanie za mało, a podczas studiów nie nabywają oczekiwanego przez pracodawców doświadczenia i umiejętności praktycznych.

Takie są rezultaty badania przeprowadzonego przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych i Parlament Studentów RP.

dox28b8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dox28b8