Trwa ładowanie...

Sukces finansowy i zaangażowanie społeczne

Kasa Stefczyka po pierwszym półroczu 2014 roku osiągnęła zysk netto ponad 15 milionów złotych. Jej aktywa przekraczają dziś 7 miliardów złotych, a współczynnik wypłacalności podtrzymuje się powyżej normy określonej w ustawie.

Share
Sukces finansowy i zaangażowanie społeczne
Źródło: Fotolia
d21u5j8

Sukces Kasy Stefczyka to nie tylko wyniki finansowe, ale również zaangażowanie w sprawy mniejszych społeczności. To cecha wspólna wszystkich SKOK-ów: niezależnie czy działają w mniejszej skali jak na przykład SKOK Jana z Kęt, czy też w wymiarze ogólnopolskim jak Kasa Stefczyka.

Spółdzielnie finansowe, do grona których należy Kasa Stefczyka tworzone są przez wspólnotę ludzi. Kluczowe dla tej grupy są działania na rzecz poprawy sytuacji finansowej społeczeństwa prowadzone między innymi poprzez edukację ekonomiczną.

Kasa Stefczyka potrafi elastycznie dopasować się do potrzeb rynku i reaguje na oczekiwania konsumentów. Swoim członkom - których wspólnota liczy już ponad 900 tys. oferuje indywidualne i spersonalizowane usługi finansowe i pokazuje jak funkcjonować w niełatwym świecie finansów.

d21u5j8

Dążąc do likwidacji niebezpiecznego zjawiska wykluczenia finansowego, Kasa Stefczyka aktywnie angażuje się w szereg inicjatyw mających służyć poprawie sytuacji finansowej członków lokalnych społeczności, wśród których działa. Kasa Stefczyka nie zawiesza swojego wsparcia także dla najbardziej potrzebujących.

Kasa Stefczyka podobnie jak banki i inne SKOK-i podlega nadzorowi KNF, a powierzone jej depozyty są chronione gwarancjami BFG.

d21u5j8

Podziel się opinią

Share
d21u5j8
d21u5j8