Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
14-01-2019 15:24

Świadome zarządzanie budżetem domowym

Polacy coraz chętniej planują wydatki korzystając z własnych oszczędności - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie hapipożyczek „Jak Polacy planują swoje wydatki oraz jak zaciągają i spłacają swoje zobowiązania finansowe?”.

Artykuł sponsorowany
Świadome zarządzanie budżetem domowymŹródło: iStock.com
d1jur8y
d1jur8y

Świadomość w zakresie budowania pozytywnej historii kredytowej - choć rośnie, wciąż jest relatywnie niska. W związku z tym, hapipożyczki postanowiły kontynuować rozpoczętą w zeszłym roku kampanię edukacyjną „Index hapipraktyk. Zbuduj pozytywną historię kredytową”.

Na zlecenie hapipożyczek, Biostat już po raz kolejny przeprowadził badanie opinii publicznej. Diagnozuje ono m.in. poziom świadomości społeczeństwa na temat konsekwencji nieterminowego spłacania zadłużeń. Respondentów z różnych regionów Polski zapytano m.in. o to, jak podchodzą do planowania swoich budżetów, jak spłacają zobowiązania, jak radzą sobie z problemami finansowymi, dlaczego potrzebują przypomnienia o zaległościach oraz czego obawiają się przy zaciąganiu pożyczek.

- Skutki wynikające z opóźnionych spłat rat, są negatywne zarówno dla pożyczkobiorców, jak i dla pożyczkodawców. Z II fali naszego badania wynika, że wiedza Polaków na temat zarządzania finansami oraz terminowego regulowania zobowiązań jest większa niż przed rokiem. Wiemy, że edukacja jest procesem. Dlatego dzięki szeroko zaplanowanej komunikacji w mediach i na portalach społecznościowych oraz przy zaangażowaniu naszych Partnerów, chcemy dawać konkretne, użyteczne wskazówki i podpowiedzi na temat tego, co jest ważne w zarządzaniu budżetem domowym – mówi Monika Dzieniak-Kwiatkowska, Communications & PR Manager w hapipożyczkach.

W porównaniu do I fali badania zauważalny jest wzrost liczby osób, które chętniej biorą pożyczki na wakacje, remont czy sprzęt elektroniczny. Można więc wysnuć wniosek, że Polacy przyzwyczaili się do firm pożyczkowych, odnoszą się do nich z większym zaufaniem, przez co częściej analizują ich oferty i rozważają wzięcie pożyczki.

d1jur8y

Rosnąca wiedza w zakresie zarządzania domowymi finansami i fakt, że firmy pożyczkowe stają się konkurencją dla banków sprawia, że oczekiwania klientów wobec nich są wyższe. hapipożyczki, będące liderem w sektorze pożyczek pozabankowych, wprowadziły nowy produkt finansowy, dedykowany klientom nieposiadającym obecnie aktywnej hapipożyczki, z jednym z najniższych RRSO na rynku: 9,80%. Ta wyjątkowa oferta została szybko zauważona przez media i portale branżowe między innymi przez Rzeczpospolitą, Bankier.pl, Money.pl, Loan Magazine deklasując oferty konkurencji w rankingach.

Pełny raport z badania „Jak Polacy planują swoje wydatki oraz jak zaciągają i spłacają swoje zobowiązania finansowe?” dostępny jest na stronie https://wnioski.hapipozyczki.pl/raport2018/

Artykuł sponsorowany
d1jur8y

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jur8y