Trwa ładowanie...
d2u39gi
d2u39gi

Sygnity nie jest zainteresowane jakąkolwiek współpracą z Asseco Poland

Warszawa, 15.07.2014 (ISBnews) - Sygnity ocenia, że z powodzeniem będzie rozwijać i wzmacniać swoją pozycję rynkową w oparciu o własne kompetencje, bez jakichkolwiek planów na połączenie z konkurencyjnym podmiotem, poinformował prezes spółki Janusz R. Guy. Firma nie jest nie jest zainteresowana jakąkolwiek współpracą z Asseco Poland.
Share
d2u39gi

"Zarząd, rada nadzorcza i kluczowi akcjonariusze Sygnity dzielą przekonanie, iż spółka nadal z powodzeniem będzie rozwijać i wzmacniać swoją pozycję rynkową w oparciu o własne kompetencje, bez jakichkolwiek planów na połączenie z konkurencyjnym podmiotem" - napisał Guy w komentarzu do publikacji mediowych dotyczących przedłużenia przez UOKiK zgody na przejęcie Sygnity do lipca 2015 roku oraz komentarzami ze strony Asseco Poland.

Guy zwrócił uwagę, że w 2012 roku Asseco Poland podjęło próbę przejęcia Sygnity w drodze publicznego wezwania, które nie doszło do skutku. Podkreślił, że negatywnie przeciwko wezwaniu zareagował solidarnie zarząd i rada nadzorcza Sygnity, uznając propozycję za wrogą i niezgodną z interesami spółki oraz jej akcjonariuszy.

"Od roku 2012 sytuacja biznesowa i finansowa Sygnity uległa fundamentalnej poprawie. W grudniu 2012 roku zarząd Sygnity zaprezentował strategię rozwoju na lata 2013-2015, która jest obecnie konsekwentnie realizowana. Spółka osiągnęła sześć kwartałów z rzędu z pozytywnymi wynikami na każdym poziomie rachunku zysków i strat - podobna sytuacja nigdy wcześniej w historii Sygnity nie miała miejsca. Dzięki realizacji strategii, spółka nie tylko poprawiła wskaźniki finansowe, ale także odzyskała zdolność do rozwoju poprzez wzrost organiczny oraz potencjalne akwizycje" - podkreślił prezes Sygnity.

d2u39gi

Zaznaczył jednocześnie, że Sygnity posiada wszelkie kompetencje i zasoby do samodzielnego realizowania strategii rozwoju i "nie jest zainteresowane jakąkolwiek współpracą w tym zakresie z jej konkurentem, który nie udowodnił jeszcze rynkowi kapitałowemu odniesienia sukcesów w obszarach konsolidacji własnej grupy i integrowaniu przejętych biznesów".

"Konkurent nie jest także dla pracowników Sygnity pożądanym pracodawcą i nie stwarza należytych szans na realizację planów rozwojowych i strategii wdrażanej przez spółkę" - stwierdził Guy.

W jego ocenie, odbudowanie zaufania i ugruntowanie pozycji rynkowej pozwalają Sygnity na nawiązywanie strategicznych związków z globalnymi graczami na rynku IT, co stwarza dodatkowe atrakcyjne perspektywy rozwoju dla Grupy Sygnity.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przedłużył o rok, tj. do 11 lipca 2015 r. termin ważności decyzji z 11 lipca 2012 r., wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji Asseco Poland z Sygnity.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.

(ISBnews)

d2u39gi

Podziel się opinią

Share
d2u39gi
d2u39gi