Trwa ładowanie...
d12pcb3

Sygnity nie planuje w 2013 r. skupowania akcji własnych; poprawa rentowności trwała

20.05. Warszawa (PAP) - Sygnity nie planuje w 2013 r. uruchomienia skupu akcji własnych. Poprawa wskaźników efektywności widoczna w wynikach II kw. to trwała tendencja. W przyszłym...

d12pcb3
d12pcb3

20.05. Warszawa (PAP) - Sygnity nie planuje w 2013 r. uruchomienia skupu akcji własnych. Poprawa wskaźników efektywności widoczna w wynikach II kw. to trwała tendencja. W przyszłym roku obrotowym spółka zakłada osiągnięcie pozytywnych przepływów netto z kontraktu e-Podatki. Do końca 2015 r. ma rozpoznać ponad 60 proc. przychodów z tego projektu.

"Nie przewidujemy w tym roku uruchomienia skupu akcji własnych" - powiedział na konferencji prasowej wiceprezes Sygnity Wiesław Strąk.

Walne Sygnity w czerwcu 2011 r. uchwaliło program nabycia do 600 tys. akcji własnych. Upoważnienie do realizacji programu zakupu zostało udzielone na okres do 30 czerwca 2014 r., nie dłużej jednak niż do chwili wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na kapitał rezerwowy utworzony na ten cel. Do tej pory spółka nabyła łącznie w 297.996 akcji własnych stanowiących 2,5 proc. kapitału. Skup został wstrzymany z uwagi na wyczerpanie środków w funduszu celowym przeznaczonym na nabycie akcji

Program skupu był uchwalony na potrzeby programu motywacyjnego dla kadry menedżerskiej. Realizacja programu w roku obrotowym 2012/2013 uzależniona jest od wypracowania w tym okresie co najmniej 15 mln zł zysku netto. Zgodnie z zasadami programu jego uczestnicy uzyskają prawo do nabycia do 150 tys. akcji spółki po cenie 15 zł za szt.

d12pcb3

W niedawnej rozmowie z PAP prezes spółki Janusz R. Guy oceniał cel mówiący o 15 mln zł jako agresywny.

Po dwóch kwartałach roku obrotowego 2012/13 Sygnity ma 8,2 mln zł zysku netto, 12,8 mln zł zysku operacyjnego i 262,3 mln zł przychodów.

W drugim kwartale Sygnity zwiększyło marżę brutto na sprzedaży do 20,8 proc. z 18,2 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego. Marża EBIT wyniosła 3,8 proc. wobec -3,3 proc., a marża netto wzrosła do 1 proc. z -5,8 proc.

"Poprawa wskaźników to trwała tendencja, którą będziemy kontynuować w przyszłości" -powiedział Strąk.

d12pcb3

Sygnity realizuje obecnie największy projekt w historii grupy: e-Podatki. Popisany w lutym ośmioletni kontrakt ma wartość 232 mln zł brutto. W II kw. Sygnity zrealizowała przychody z tego projektu na poziomie 4 mln zł.

"Projekt idzie zgodnie z planem i weszliśmy już w fazę realizacji. Tak jak wcześniej sygnalizowaliśmy jego wpływ na tegoroczne wynik i będzie niewielki. Jeśli chodzi o rozkład przychodów w czasie to spodziewamy się, że do końca 2015 r. rozpoznamy ponad 60 proc. przychodów z tego projektu" - powiedziała wiceprezes Sygnity ds. sprzedaży Magdalena Taczanowska.

"Od przyszłego roku przewidujemy pozytywny cash flow netto na tym projekcie" - dodał Strąk.

Strąk poinformował też, że przychody z realizacji projektu e-Podatki w bieżącym roku mogą sięgnąć kilkunastu mln zł.(PAP)

gsu/ ana/

d12pcb3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12pcb3