Trwa ładowanie...
dlbzc6t
09-12-2015 10:57

Sygnity: Przychody na 2016 z umów podpisanych do 8 XII wynoszą 296,7 mln zł

Warszawa, 09.12.2015 (ISBnews) - Przychody Sygnity na rok obrotowy 2016 z umów podpisanych do 8 grudnia br. wynoszą 296,7 mln zł, podała spółka.

dlbzc6t
dlbzc6t

"Sygnity konsekwentnie buduje portfel zamówień na 2016. Przychody na rok obrotowy 2016 z umów podpisanych do 8 grudnia wynoszą 296,7 mln zł. W stosunku do stanu odnotowanego na dzień 31 lipca i opublikowanego w sierpniu br. backlog jest wyższy o 89%" - czytamy w komunikacie.
"Wygrana Sygnity istotnych przetargów umacnia pozycję Grupy w trzech kluczowych obszarach biznesowych. Obok sektora bankowo-finansowego także public, utilities i telco są mocnymi filarami biznesowymi firmy. Podpisane w ostatnim tygodniu umowy z BGK i ARiMR są niezwykle istotne dla naszych inwestorów i akcjonariuszy. Liczymy, że po korzystnym orzeczeniu KIO dotyczącym wygranej Sygnity w przetargu na ZUS do końca roku sfinalizujemy także tę umowę" - powiedział prezes Janusz R. Guy, cytowany w komunikacie.

Zwrócił uwagę, że backlog w segmencie public również wzrósł o 34,14 mln czyli 34,9 %, co w jego ocenie należy uznać za sukces, zważywszy na fakt, że środki finansowania unijnego nowej perspektywy nie zostały jeszcze w pełni uruchomione.

"Jestem przekonany, że w kolejnych rozstrzygnięciach także w tym sektorze będziemy jednym z czołowych graczy" - dodał prezes.

Wiceprezes ds. komercyjnych w Sygnity odpowiedzialny za sprzedaż Bogdan Zborowski zaznaczył, że przetarg na nowy system bankowy dla Banku Gospodarstwa Krajowego był jednym z priorytetowych przetargów dla Sygnity w bieżącym roku.

dlbzc6t

"Sygnity dostarczy do BGK i uruchomi produkcyjnie kompleksowy system bankowy FLEXCUBE uzupełniony o autorskie rozwiązania Sygnity. Jestem przekonany, że wzorem innych klientów, korzystających z tego systemu w Polsce, Bank BGK usprawni procesy operacyjne i uzyska możliwość jego swobodnego rozwoju w przyszłości" - powiedział Zborowski.

W jego ocenie, otwartość na zamiany funkcjonalne i skalowalność rozwiązania, które będzie dostarczone do BGK to cecha, która wyróżnia system FLEXCUBE spośród innych tego typu rozwiązań.

"Bardzo ważnym elementem jest możliwość rozwoju tego systemu własnymi siłami banku, co wpływa zarówno na koszty uruchomienia, jak również na koszty utrzymania w przyszłości. Kompetencje Sygnity związane z budową i wdrażaniem Centralnych Systemów Bankowych należą do najważniejszych w naszej ofercie dla banków i instytucji finansowych. Wygrany przetarg i podpisana umowa jest tego najlepszym potwierdzeniem" - podsumował wiceprezes Sygnity.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT. W roku finansowym 2013/2014 (1 października 2013 - 30 września 2014) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 500,9 mln zł.

(ISBnews)

dlbzc6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlbzc6t