Trwa ładowanie...
d1ljqzy
10-10-2016 08:25

Synektik rozwiązał umowę z Simens Healthcare na dystrybucję aparatów USG i RTG

Warszawa, 10.10.2016 (ISBnews) - Synektik wypowiedział umowę dystrybucyjną z producentem urządzeń diagnostycznych USG oraz aparatów RTG Siemens Healthcare, poinformowała spółka. Wypowiedzenie umowy upływa z dniem 31 grudnia 2016 roku.

Share
d1ljqzy

"Zarząd Synektik S.A. informuje iż, w dniu 07 października 2016 roku otrzymał potwierdzenie wypowiedzenia przez Synektik S.A. umowy dystrybucyjnej 01/SYN/2012 z dnia 3 stycznia 2012 zawartej z firmą Siemens Healthcare Sp. z o.o. W/w umowa dotyczyła współpracy w zakresie sprzedaży urządzeń diagnostycznych USG oraz aparatów RTG produkowanych przez firmę Siemens Healthcare" - czytamy w komunikacie.

Wartość zakupów Synektik w 2015 r. zrealizowanych w ramach umowy wyniosła 13,56% zakupów towarów ogółem.

Jak poinformowała spółka, wypowiedzenie umowy jest zgodne z nową strategią rozwoju na najbliższe lata, zakładającą współpracę z różnymi producentami urządzeń diagnostycznych i terapeutycznych w zakresie trzech specjalizacjach: onkologii, kardiologii oraz neurologii.

Grupa Synektik jest dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Zajmuje się sprzedażą urządzeń medycznych oraz rozwiązań informatycznych stosowanych w radiologii, a także prowadzi laboratorium badawcze aparatury do diagnostyki obrazowej oraz serwis sprzętu medycznego. Spółka jest również pierwszym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej (PET). Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)

d1ljqzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ljqzy
d1ljqzy