Trwa ładowanie...

"Sytuacja jest trudna - rząd będzie szukał oszczędności"

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski zapewnił, że ograniczenia wydatków budżetowych nie obejmą emerytów i rencistów, a także nauczycieli i pracowników służby zdrowia. We wtorek premier Donald Tusk zapowiedział przygotowanie wariantu ograniczenia wydatków budżetowych na 2009 rok.
Share
"Sytuacja jest trudna - rząd będzie szukał oszczędności"
Źródło: WP.PL
d4cis8w

Zbigniew Chlebowski powiedział w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że rząd podejmuje decyzje o wprowadzeniu oszczędności, gdy wymaga tego stan gospodarki. Zdaniem polityka PO, sytuacja jest trudna i rząd będzie szukał oszczędności w wydatkach rzeczowych i inwestycyjnych w ramach ministerstw.

Gość Polskiego Radia zapewnił, że większość programów - takich jak program upowszechniania przedszkoli czy kwestia profesjonalizacji armii - będą realizowane.

W ciągu najbliższych dwóch dni ministerstwa mają przedstawić oszczędności na sumę prawie 17 miliardów złotych. Plan oszczędności ma zostać przygotowany na wypadek znacznie niższych wpływów budżetowych niż założono. Plan zostanie opracowany przez poszczególne resorty przy współpracy z ministrem finansów.

d4cis8w

Podziel się opinią

Share
d4cis8w
d4cis8w