Trwa ładowanie...
d1sjb9z

Sytuacja w górnictwie bez wpływu na płynność firm energetycznych - Tchórzewski, ME

Sytuacja w górnictwie nie ma wpływu na płynność finansową spółek energetycznych - poinformował resort energii w komunikacie.

Share
d1sjb9z

Komunikat ME został wysłany w reakcji na cytowaną przez media, w tym przez PAP, wypowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego w piątkowej porannej audycji radia "Wnet".

Na sugestię dziennikarza, że ewentualne straty kopalń po 2018 roku wpłyną negatywnie na płynność spółek energetycznych, minister energii Krzysztof Tchórzewski, odpowiedział: "Spółki energetyczne już nie będą wpłacały pieniędzy do kopalń. Na ich płynność sytuacja w górnictwie nie będzie miała wpływu".

Ministerstwo podało w komunikacie, że słowa te zostały wyrwane z kontekstu.

d1sjb9z

"Pytanie sugerowało, że energetyka dotuje górnictwo. Wypowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego z kolei miała na celu zwrócenie uwagi, że spółki energetyczne nie wpłacały i nie wpłacają środków finansowych na bieżącą działalności polskich kopalń. Objęły one jedynie udziały w powstałej 1 maja 2016 r. Polskiej Grupie Górniczej" - napisano w komunikacie.

"W związku z tym, również to, co dzieje się w górnictwie, nie ma żadnego wpływu na płynność finansową spółek energetycznych" - dodano w komunikacie ME.

d1sjb9z

Podziel się opinią

Share
d1sjb9z
d1sjb9z