Trwa ładowanie...
d3sd52f
d3sd52f

Szacowana strata operacyjna grupy Sygnity za II kw. wyniesie 80-90 mln zł

20.8.Warszawa (PAP) - Szacowana strata operacyjna grupy Sygnity za II kwartał tego roku może wynieść 80-90 mln zł, przy przychodach rzędu 140-150 mln zł. Strata to wynik głównie...
Share
d3sd52f

20.8.Warszawa (PAP) - Szacowana strata operacyjna grupy Sygnity za II kwartał tego roku może wynieść 80-90 mln zł, przy przychodach rzędu 140-150 mln zł. Strata to wynik głównie rezerw i odpisów szacowanych na poziomie 60-70 mln zł - podała spółka w czwartkowym komunikacie.

"Wpływ na wyniki II kwartału będą miały przede wszystkim rezerwy i odpisy utworzone przez spółkę, w części bezgotówkowe, szacowane na poziomie 60-70 mln złotych" - napisano w komunikacie.

Tymczasem rynkowy konsensus, opracowany przez PAP na podstawie oczekiwań biur maklerskich zakładał, że w II kwartale tego roku Sygnity zanotowało 0,92 mln zł zysku netto przy 205 mln zł przychodów.

d3sd52f

Spółka podała w czwartek, że rezerwy zostaną utworzone między innymi z powodu restrykcyjnego oszacowania budżetów długoterminowych kontraktów zawartych w ramach grupy kapitałowej Sygnity w latach 2004-2006 oraz na poczet potencjalnych kar umownych związanych z tymi projektami.

Powodem utworzenia rezerw są też urealnienia wartości zapasów magazynowych, odpisania nakładów inwestycyjnych poniesionych na projekty, których realizacja została wstrzymana przez klientów oraz odpisy na zagrożone należności.

Szacowana za II kwartał strata jest też w opinii spółki efektem niższych niż oczekiwał rynek przychodów.

"Wpływ na to miało przede wszystkim obserwowane w niemal wszystkich sektorach gospodarki spowolnienie gospodarcze, którego efektem było m.in. wstrzymanie przez klientów planowanych projektów IT i wyraźna redukcja budżetów inwestycyjnych na informatykę. Spowodowało to także zmniejszenie uzyskiwanej przez Grupę marży na sprzedaży, a tym samym - zysku" - wyjaśniono w komunikacie.

Jednocześnie zarząd Sygnity zapowiedział, że z powodu osłabienia koniunktury gospodarczej, wdroży w grupie program oszczędnościowy, mający na celu redukcję kosztów i optymalizację posiadanych zasobów. (PAP)

pif/ gsu/ pam/

d3sd52f

Podziel się opinią

Share
d3sd52f
d3sd52f