Trwa ładowanie...
d1b6z4o
22-10-2015 08:15

Szałamacha: polskie firmy powinny korzystać z pomocy publicznej jak zagraniczne

W Polsce nie powinno być tak, że część zagranicznych firm otrzymuje pomoc publiczną, a polskie przedsiębiorstwa z tego samego sektora nie mogą z niej korzystać. Pomoc ta powinna też trafiać do firm przynoszących nowe, wysokopłatne miejsca pracy - uważa poseł PiS Paweł Szałamacha.

d1b6z4o

Udostępniamy nagranie wideo:

https://wideo.pap.pl/videos/11553/

"Pomoc publiczna, czy instrumenty zachęty w gestii rządu powinny być kierowane po pierwsze do tych branż, w których nie mamy polskich firm, które konkurowałyby z zagranicznymi inwestorami oraz do branż rozwojowych, przynoszących nowe, wysokopłatne miejsca pracy w nowych technologiach. Nie powinno się wydawać pieniędzy na rozszerzanie czy wzmacnianie konkurencji dla polskich firm. To jest działanie nieracjonalne" - powiedział.

Szałamacha uważa, że nie powinno być też sytuacji, w której część zagranicznych firm otrzymuje pomoc publiczną, a polskie przedsiębiorstwa z tego samego sektora nie mogą z niej korzystać.

d1b6z4o

W lutym 2015 r. w Sejmie szef Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Adam Jasser przedstawił posłom raport o pomocy publicznej w Polsce udzielonej przedsiębiorcom. Wynika z niego, że łączna wartość pomocy publicznej udzielonej w 2013 r. w Polsce wyniosła 20,6 mld zł. W 2012 r. było to 22 mld zł.

Zaznaczył wtedy, że w 2013 r. najwięcej pomocy otrzymały m.in. sektory wytwarzania i zaopatrywania w energię elektryczną, działalność ochroniarską, produkcję wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, produkcję wyrobów metalowych. (PAP)

luo/ jzi/ son/

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01@pap.pl

hasło: OZsV2TzG%!if

d1b6z4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b6z4o