Trwa ładowanie...

Szatałow: Rosja może zaoferować Krymowi specjalne zasady podatkowe

Ministerstwo finansów Rosji twierdzi, że Moskwa może zaoferować Krymowi, który w referendum przegłosował przyłączenie się do Rosji, specjalne zasady podatkowe na okres przejściowy. Taką możliwość zapowiedział w poniedziałek wiceminister Siergiej Szatałow.

Share
Szatałow: Rosja może zaoferować Krymowi specjalne zasady podatkowe
Źródło: AFP, fot: GENYA SAVILOV
dbhjolt

Odpowiedzialny za politykę podatkową Szatałow powiedział, że prawdopodobna akcesja Krymu będzie wymagać sporych zmian w ustawodawstwie okołopodatkowym: sformowania służb celnych, rejestracji osób fizycznych i prawnych, zasad adaptacji do rosyjskiego systemu podatkowego.

- Niezbędny będzie okres przejściowy, nie wykluczam, że będą specjalne zasady w dziedzinie podatków - powiedział wiceminister na konferencji Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców. Szczegółów nie podał.

Wcześniej w poniedziałek rosyjski minister ds. rozwoju gospodarczego Aleksiej Ulukajew nie wykluczył, że Krym i strefa nadczarnomorska mogą się stać terenem przyspieszonego rozwoju. Powiedział, że w tym regionie mogą zostać utworzone interesując klastery inwestycyjne, w tym turystyka.

Poza tym według Ulukajewa Rosja rozpatruje możliwość przekazania 1 mld euro rocznie na pokrycie deficytu budżetowego w przypadku zakończenia transferów z Ukrainy. Poza tym omawiane są projekty inwestycyjne firm rosyjskich o wartości 5 mld dolarów.

Za przyłączeniem Krymu do Rosji zagłosowało 96,77 proc. uczestników niedzielnego referendum.

dbhjolt

Podziel się opinią

Share
dbhjolt
dbhjolt