Trwa ładowanie...
d3bt7of

Szczecin/ W budżecie obywatelskim ścieżki rowerowe i automaty z karmą

Ścieżki rowerowe, place zabaw, ale także automaty z karmą dla zwierząt, czy skrytki dla potrzebujących - znalazły się w propozycjach do budżetu obywatelskiego Szczecina. W czwartek rusza głosowanie na projekty, które znajdą się w budżecie miasta na 2016 r.

Share
d3bt7of

To już trzecia edycja szczecińskiego budżetu obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy miasta zdecydują, na co wydać w jego ramach sześć mln zł. Na listach do głosowania znalazło się łącznie 169 projektów w czterech częściach miasta.

Sporo propozycji dotyczy m.in. budowy ścieżek rowerowych, placów zabaw, remontu ulic i chodników, czy renowacji parków. Część z nich postuluje również rozbudowę funkcjonującego w mieście roweru miejskiego.

Jedno z proponowanych przedsięwzięć zakłada z kolei likwidację istniejących ścieżek rowerowych. Jak przekonuje jego autor, likwidacja dróg rowerowych w centrum miasta upłynni ruch aut i zwiększy liczbę miejsc parkingowych.

d3bt7of

Do ciekawszych propozycji należy z pewnością budowa palmiarni i motylarni, wprowadzenie automatów wydających za butelki z tworzywa sztucznego karmę dla zwierząt, czy budowa stanic wodnych, w których można wypożyczyć sprzęt do pływania.

Wśród projektów jest również stworzenie systemu skrytek dla potrzebujących, w których można by było zostawiać potrzebne innym przedmioty. W skrzynkach składane będą zgłoszenia na przedmioty, a osoby chętne do pomocy będą zostawiały w nich konkretne rzeczy - przekonuje autor propozycji.

Głosowanie w formie elektronicznej, a także klasycznej potrwa do 21 października br. Mogą wziąć w nim udział szczecinianie, którzy ukończyli 16 lat, ale również osoby niezameldowane w Szczecinie, uczące się bądź pracujące tutaj. W tym roku można oddać maksymalnie trzy głosy w dowolnej części miasta.

Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów na poszczególnych listach, a ich łączna wartość z jednej listy nie przekroczy 1,5 mln zł, zostaną wpisane do projektu budżetu Szczecina na 2016 r.

d3bt7of

W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. W głosowaniu wzięło wtedy udział około 50 tys., a pula budżetu wyniosła 5 mln zł.

Rok wcześniej w 2013 r. w ramach budżetu obywatelskiego szczecinianie wybrali do realizacji Szcze­ciń­ski Rower Miej­ski oraz rewitalizację ­Stawu Brodowskie­go i jego oko­li­cy.

d3bt7of

Podziel się opinią

Share
d3bt7of
d3bt7of