Trwa ładowanie...
d4jkcg7

Szczyt inflacji przypadnie na VIII i najprawdopodobniej XII

Szczyt inflacji w sierpniu, potem najprawdopodobniej w grudniu. Inflacja wtedy może wzrosnąć w granice 4,9-5,1.

Share
d4jkcg7

Szczyt inflacji w sierpniu, potem najprawdopodobniej w grudniu. Inflacja wtedy może wzrosnąć w granice 4,9-5,1 proc. Jeśli będzie reakcja RPP, to najwcześniej w październiku - powiedział PAP Marian Noga, członek RPP.

_ Prognozy MF są zbieżne z moimi prognozami. Szczyt inflacji przypadnie na sierpień i inflacja powinna ukształtować się na poziomie 4,9-5,1 proc. Potem powinna spadać przez wrzesień, październik i listopad. Natomiast w grudniu możemy odnotować kolejny szczyt na poziomie tego pierwszego _- ocenia Noga.

Noga powtórzył, że trzeba czekać na napływające kolejne dane z gospodarki, kluczowe będą płace oraz wyniki wzrostu gospodarczego za II kwartał roku.

d4jkcg7

_ Obecnie tyle dzieje się na świecie, nie wiadomo, co będzie działo się dalej z cenami ropy. Trzeba obserwować gospodarkę, ale podtrzymuję, że jeśli będzie taka konieczność, to RPP podniesie stopy najprawdopodobniej nie wcześniej niż w październiku _- powiedział PAP Noga.

_ Patrząc na nasze działania powstrzymujące wzrost inflacji, kluczowe są wynagrodzenia. Jeśli prognozy inflacji się sprawdzą, to to, co jest zagrożeniem, to rosnące płace. Jeśli one wzrosną o 12 proc., jest to problem. Jeśli ten problem nie zniknie, to RPP będzie musiała reagowa _-powiedział.

PAP

kba/ dan/

d4jkcg7

Podziel się opinią

Share
d4jkcg7
d4jkcg7