Trwa ładowanie...
d1zp4r6

Szef zakładowej Solidarności PKP Cargo pod lupą prokuratury

Szef zakładowej Solidarności zakładu południowego PKP Cargo pod lupą nowosądeckiej prokuratury. Prokuratura sprawdza, czy mogło dojść do fałszowania przez Józefa W. list obecności i pobieranie nienależnego wynagrodzenia
Share
Szef zakładowej Solidarności PKP Cargo pod lupą prokuratury
Źródło: PAP/Tomasz Gzell
d1zp4r6

Bada również, czy niedopełnienie przez niego obowiązków mogło narazić na bezpośrednie niebezpieczeństwo w ruchu lądowym.

Związkowiec pracuje jako pomocnik maszynisty. Skład pociągu, który ruszył w trasę z powodu jego nieobecności był niepełny, co jest niezgodne z przepisami. Nie wykluczone, że w kręgu zainteresowania prokuratury znajdą się inni pracownicy PKP Cargo, które nie poinformowały o tym fakcie dyrekcję.

Polecamy: Szokujące zarobki związkowców na kolei

d1zp4r6

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył dyrektor spółki południowego zakładu, mówi prokurator rejonowy Artur Szmyd. Na razie badamy czy są podstawy do wszczęcia śledztwa dodaje prokurator. W sytuacji, gdy okaże się, że Józef W.,mógł poprzez swoją nieobecność w pracy narazić na niebezpieczeństwo w ruchu lądowym może mu grozić do 8 lat więzienia.

W PKP Cargo związkowcy grożą strajkiem, jeżeli proces prywatyzacyjny spółki zostanie zakończony bez podpisania Paktu Gwarancji Pracowniczych. Podczas przeprowadzonego referendum opowiedziało się za nim ponad 90 procent pracowników.

Jak zdobyć pracę i negocjować zarobki

d1zp4r6

Podziel się opinią

Share
d1zp4r6
d1zp4r6