Trwa ładowanie...
chiny
24-10-2012 02:05

Szemrana telewizja z Chin

Na Allegro.pl oferowany jest sprzęt elektroniczny, reklamowany jako idealny do odbioru sygnału cyfrowego. W rzeczywistości nie spełnia on niezbędnych wymagań technicznych, ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna".

Szemrana telewizja z ChinŹródło: Jupiterimages
d22khw6
d22khw6

Już za dwa tygodnie wyłączone zostaną pierwsze nadajniki telewizji analogowej. Podczas stopniowego przechodzenia na sygnał cyfrowy, w nowy sprzęt - jak się oblicza - będzie się musiało zaopatrzyć ok. 3 mln Polaków. Firmy mają więc o co walczyć.

Na naszym rynku dostępnych jest obecnie ok. 100 modeli dekoderów telewizji cyfrowej. Znaczną część tych urządzeń sprowadzono z krajów europejskich, w których są masowo wyprzedawane. Czasem jest to nawet sprzęt dosyć dobrych firm, ale zupełnie nieprzydatny na polskim rynku.

Druga część to dekodery przemycone z Chin. Tych jest zatrzęsienie, kosztują 60-70 zł. Eksperci ostrzegają, że nie spełniają one wymogów dobrego odbioru sygnału cyfrowego. Zdaniem specjalistów nie ma możliwości, by legalny, zgodny z wymogami dekoder kosztował mniej niż 80 zł. Same opłaty patentowe wynoszą bowiem 10 dolarów od sztuki.

d22khw6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22khw6